Mikonos Otelleri Ara

En uygun Mikonos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mikonos otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mikonos Balayı Otelleri

Mikonos Hakkında

Beyaza boyanmış mavi pencereli evleri, tepelerde yükselen kilseleri ve turkuaz mavisi deniziyle Ege’nin eğlence adası olarak anılan Mikonos, Kiklad Adaları’nın en ünlüsüdür. Her yaz dolup taşan plajları, günün ilk saatlerine dek süren partileri ve sıcakkanlı, yardımsever halkıyla diğer adalardan ayrılarak dünyaca ünlenmiştir. Avrupa kıyılarını dolaşan büyük yolcu gemilerinin Ege’deki en önemli duraklarından birisidir.

Oldukça hareketli bir ada olan Mikonos’da günü her saati renkli ve canlı bir ada yaşamı hakimdir. Ada’da toplu taşıma araçları yok denecek kadar azdır. Otomobil veya motor kiralamak ve taksi ise diğer seçenekler arasındadır. Mikonos’un Paradise Beach ve Elia Beach olmak üzereiki büyük kumsalı vardır. Bu umsallarda da yine yan yana dizilmiş beach club’lar yer alır. Ada’nın en ünlü yerlerinden biri de Küçük Venedik olarak adlandırılan sahil kesimidir. Burada evler tıpkı Venedik’te olduğu gibi denize sıfır inşa edilmiştir ve Mikonos ziyaretçileri özellikle akşam saatlerinde civardaki kafelerde oturarak bir şeyler içmek için burayı tercih ederler.

Ada’da görülmesi gereken diğer yerler antic çağlarda kutsal kabul eidlen Delos Adası, tarihe meraklı olanlar için Arkeoloji Müzesi ve Mikonos’un bir diğer sembolü olan yel değirmenleridir. Genellikle yaz aylarında daha hareketli olan ve başta Avrupa olmak üzere dünyanın hemen her yerinden ziyaretçileri kendisine çeken Mikonos2u ziyaret etmek için en uygun zamansa sıcaklıkların nispeten daha düşük olduğu Eylül – Ekim aylarıdır.

Mikonos Galeri

Mikonos Seyahat Yazıları