Mexico City Otelleri Ara

En uygun Mexico City otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mexico City otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mexico City Hakkında

Meksika’nın başkenti olan Mexico City Meksika’nın da en büyük şehridir. 1325 yılında kurulan bu kent; Aztek devletinin güçlenmesine bağlı olarak gelişmiştir. Oldukça güzel bir şehir olan Mexico nüfus artışının da doruklarındadır. Sıcak iklimi ile yılın 12 ayında da turistleri ağırlayan Mexico; oldukça güzel ve kalabalık bir şehirdir.

Gürültülü olan bu şehri bisikletler ya da taksilerle gezebilirsiniz. Şehri yaya olarak dolaşmak isterseniz de Mexico Katedrali en iyi seçeneklerden biridir. Şehrin geometrik olarak düzenli olması; ziyaretçilerin merkezde birleşen semtlerde gezebilmelerini de oldukça kolaylaştırmaktadır. Mexico Müzesi Mexico City’de İspanyolların gelişinden önceki döneminden kalan objelerin sergilendiği ve Meksika'nın da en iyi müzelerinden biri olarak nitelendirilen müzelerden biridir. Bu müzede iki farklı dünyanın ilk kez karşılaşması ile yerli mirasa duyulan ilginin oldukça azalmasından dolayı Meksika’da toplanan arkeolojik ve etnografik koleksiyonları da bu müzede görebiliriz.

Tarihi yerleri oldukça dikkat çeken Mexico şehri; sanata verdiği önemle de turistlerin akın akın gittiği yerlerin başında gelmektedir. Meksika mutfağının da oldukça ünlü olduğu dünya mutfağında; acılı yiyeceklerden hoşlanan ve acıyla lezzetin birleştiğine inanan tüm insanların tercih ettiği lezzetler arasında yer almaktadır. Baharatlı ve acılı yiyeceklerin oldukça yer verildiği Meksika mutfağı da farklı lezzetleri tatmak ve bu lezzetler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, mutlaka tadına bakması gereken yemekler ve tatlar arasındadır.

Mexico City Galeri

Mexico City Şehir Rehberi