Marsilya Otelleri Ara

En uygun Marsilya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Marsilya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Marsilya Hakkında

Marsilya için göçmen şehri tanımlaması yapmak yanlış olmaz. Yıllarca özellikle Afrika’dan kaçan göçmenler bu şehre sığınmış. Bu yüzden şehirde tezatlıklar hissedebiliyorsunuz. Bir yandan eski şehir yani liman tarafında güzel dükkanlar, temiz sokaklar var ve arka taraflara geçtiğiniz zaman da kirli bir şehir. 
 
Bir liman şehri olduğu için ulaşım yönünden rahat bir kent. Fransa’nın pek çok şehrine tren ve otobüs bağlantıları var. Aynı zamanda araba kiralayarak Cote de Azur kıyıları gezilebilir. Cannes, Nice gibi önemli ve turistik Fransız şehirlerini de gidebilirsiniz.
 
Paris’ten sonra Fransa’nın ikinci büyük kenti Marsilya. Kentte ünlü Notr Dame Le Garde Kilisesi, eski şehir, Prado, Calanques, Monte Cristo Kontu Adası gibi yerler gezilebilir. Lavanta tarlalarıyla ünlü şehirde pek çok yerde kokulu güzel sabunlar satılıyor. Alışveriş için ilk tercihiniz sabun olsun.
 
Marsilya’dan pek çok Afrika ülkesine gemiyle yolculuk yapabilirsiniz. Yine diğer Fransa şehirlerine tren ya da otobüsle yolculuk yapma imkanı var. Marsilya Saint Charles Garı, binasıyla da dikkat çekici kentin tepesine konumlanmış. Şehir merkezine 30 km uzaklıktaki Marsilya Havalimanı’ndan Saint Charles Garı’na 20 dakikada bir otobüs seferleri yapılıyor. Oradan da metro ya da taksiyle ulaşım ağlayabilirsiniz.
 
Marsilya’da Akdeniz iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlıdır. Yılın neredeyse tamamında gidebilirsiniz. Ancak gezmek için en keyifli zamanlarının ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz.

 

Marsilya Galeri

Marsilya Şehir Rehberi