Manila Otelleri Ara

En uygun Manila otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Manila otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Manila Hakkında

Doğu’nun İncisi olarak adlandırılan Manila, Filipinler’in başkentidir. 2 milyon civarında insanın yaşadığı şehir merkezi ile toplamda 10 milyondan fazla nüfusa sahiptir.

İlk yaşam kalıntılarının Milattan Önce 3000li yıllardan kalma olduğu bilinen Manila, yüzyıllar boyu insanların tercih ettiği bir yerleşim bölgesi olmuştur. Bölgenin doğal kaynakları ve konumu nedeniyle Amerikan, İspanyol, İngiliz ve dünyanın kolonileşme açısından önde gelen birçok ülkesi için önemli bir hedef olduğundan çeşitli savaşlara sahne olmuştur.

Tropikal kuru bir iklimin görüldüğü Manila’da ortalama sıcaklığın en yüksek derecelere ulaştığı ay Temmuz. Bu ayda ortalama sıcaklık yaklaşık 31 derece, en düşük sıcaklık ise Ocak ayında oluyor, ortalama 23 derece. Yani Filipinler’in bu kentinde kışın da sıcaklık gezmek için uygun. Her yıl 1 milyonu aşkın turist tarafından ziyaret edilen Manila’ya gidildiğinde kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında ise Eski Şehir geliyor. Tarihi Manila binalarının bulunduğu bu şehirde Fort Santiago görmeniz gereken en önemli yerlerin başında geliyor. Alışveriş meraklıları ise Tutuban Centermall’a gidebilir.

Manila Galeri