Manchester Otelleri Ara

En uygun Manchester otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Manchester otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Manchester Hakkında

Kuzeybatı İngiltere’de bulunan Manchester’ın şehir merkezi yaklaşık 600.000, genel Manchester Bölgesi ise 2 milyon 700 bin civarında nüfusa sahiptir. İlk yerleşimin Romalılar zamanında yapıldığı tahmin ediliyor.

İngiltere’nin genel iklim şartlarının yaşandığı Manchester’da yağışlı ve soğuk bir hava hakim. Nemli iklim ve bol yağış burada alışkın olmanız gereken şeylerin başında geliyor. Ağustos ve Temmuz aylarında sıcaklık ortalaması 20 derece civarındayken, Ocak ve Şubat ayları ise 4 derecelik ortalamayla en soğuk aylar.

Şehir 19.yy ve 20.yy’de hızlı bir gelişme sürecine girmiştir. Özellikle pamuk üretiminin ana merkezlerinden biri olduğundan dolayı zamanında şehre Cottonopolis yani Pamuk Şehri de denilmiştir. Manchester’da yemek için en ideal cadde Rusholme’da bulunan Curry Mile’dır. Burada kebaptan Çin restoranına, Avrupa mutfağından Meksika mutfağına kadar birçok alternatif bulabilirsiniz. Manchester ziyaretiniz sırasında mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında ise müzeler geliyor; İnsanlık Tarihi Müzesi, Manchester Katedrali, Manchester Şehir Müzesi ve tabii ki Old Trafford Müzesi bunlardan bazıları. İngiltere Premier Ligi’nin güçlü takımları Manchester United ve Manchester City’nin maçlarına gitmek de eğlenceli bir alternatif olacaktır. Yine Market Street’teki kafelerde vakit geçirmek de iyi fikir.

Manchester Galeri

Manchester Şehir Rehberi