Leicester Otelleri Ara

En uygun Leicester otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Leicester otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Leicester Hakkında

İngiltere’nin Doğu Midlans bölgesinde yer alan Leicester, aynı zamanda bağlı olduğu bölgenin yönetim merkezi olarak kabul ediliyor. Ülkenin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Leicester’de geçmiş yıllarda yaşayan ve "Corieltaüvieicest" adı ile bilinen topluluk, bölgenin aynı zamanda bilinen ilk yerleşimcileri. Şehrin adının ise Legro Nehri civarından yer alan bir kamp alanının adının zamanla değişerek ‘’Leicester’’ halini aldığı tahmin ediliyor.

1485 yılında sona eren Güller Savaşı’nda hayatını kaybeden son York Kralı 3. Richard’ın Leicester’de yer alan bir kiliseye gömüldüğü bilinse de tam olarak hangi kilise olduğu konusunda net bir bilgi yok. İngiltere’nin nüfusu en hızlı yükselen şehirlerinden biri olan Leicester’de günümüzde yaklaşık 450 bin kişi yaşamını sürdürüyor. Sanayi Devrimi’nin de etkisi ile gitgide güçlenen ve gelişen şehirde inşa edilen üretim tesisleri bölgenin kalkınmasını hızlandırarak Leicester’in ülkenin önemli ticaret kentlerinden biri olmasını sağlamış durumda.

Kenti ziyaret etmek için yılın hangi dönemini tercih ederseniz edin Leicester ve çevresini rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Şehre gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında ise aynı zamanda Britanya’nın tek uzay merkezi olan Milli Uzay Merkezi (National Space Centre) ilk akla gelenlerden biri. Antik Roma kalıntılarını görebileceğiniz Jewry Wall Müzesi ise özellikle tarih meraklılarının ilk duraklarından biri olmayı başarıyor. Şehirde ayrıca özellikle küçük çocuklarla birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz Bradgate Park ve Abbey Park gibi yerler de ziyaretçileri bekliyor.

Leicester Galeri