Kuwait City Otelleri Ara

En uygun Kuwait City otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kuwait City otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kuwait City Hakkında

Kuveyt, ülkesinin ismiyle aynı adı taşıyan başkentlerden birisidir. Basra Körfezi’nde Arap yarımadasında yer alan Kuveyt’in başkentidir. Petrol nedeniyle zengin bir şehir olan Kuveyt, gökdelenleri, geniş caddeleri planlı yerleşimiyle dikkat çeker. Kuveyt’te sahil şeridinde yürümek gezintiye çıkmak çok popülerdir. Yol boyunca kafeler özellikle de nargile kafeleri dikkat çeker.

Kuveyt Kuleleri, Büyük Cami, Seif Sarayı, Corniche, Eski Çarşı, Geleneksel Kuveyt Evi, eski Kuveyt köyü, Failka Adası gibi yerler gezilebilir. Kuveyt’te çöl iklimi görülür. Yazlar çok sıcak geçer. 40 dereceyi aşan sıcaklılar görülür. Kışın ise ılık geçer 20 derece sıcaklık ortalaması vardır. Bu yüzden Kuveyt’e gitmek için en uygun zamanlar kış aylarıdır. İstanbul’dan Kuveyt’e direk uçuşlar bulunur. Kuveyt’te alkol yasaktır. Gece hayatı, bar disko gibi eğlence yerleri bulunmaz. Restoranlara ya da nargile kafelerine gidilebilir. Büyük ve görkemli alışveriş merkezleri bulunur. Bu alışveriş merkezlerinde dünyanın en pahalı markalarının büyük mağazaları vardır. Bunlardan en büyüğü Marina Mall’dur.

Kadınlar genelde peçeli dolaşır ancak yabancı kadınlara örtünme baskısı yoktur. Oldukça görkemli lüks evler ve arabalarla dolu sokaklar dikkatinizi çeker. Kuveyt vatandaşı olan herkes zengindir, onun dışında hizmet sektöründe başka milletlerden insanlar çalışır. Kuveyt’te özellikle inşaat sektöründe çok sayıda Türk firması vardır. Çalışmak için bu ülkeye giden Türk vatandaşları da bulunur. Yeme içme konusunda Amerikan fast food ya da Ortadoğu mutfağından lezzetler bulabilirsiniz. Şehir ışıklandırmalardan dolayı geceleri daha görkemlidir. Şehir içi ulaşımda taksi kullanabilirsiniz.

 

Kuwait City Galeri