Küçükçekmece Otelleri Ara

En uygun Küçükçekmece otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Küçükçekmece otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Küçükçekmece Hakkında

Aynı adla anılan gölün kıyısında kurulan Küçükçekmece, İstanbul’un Avrupa’ yakası üzerinde bulunan semtlerinden. Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi ile çevrelenen ilçenin nüfusu ise 800 bin civarında. İlçeye kadar gelen metrobüs hattı sayesinde E5 karayolu üzerinden Küçükçekmece’ye kolayca gelebilirsiniz. Özellikle İstanbul’dan geçen önemli yolları birbirine bağlayan noktada yer alması sayesinde ilçenin önemi artıyor ve Küçükçekmece her gün çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.  

Özellikle İkitelli Organize Sanayi Bölgesi yatırımlarıyla birlikte ilçenin ekonomisi canlanarak gelişim gösterdi. Önceki yıllarla benzer şekilde günümüzde de Küçükçekmece’de binlerce küçük sanayi kuruluşu bulunuyor. Buralarda çalışan işçiler ile aileleri ise ilçe nüfusunun büyük kısmını meydana getiriyor. Sabahattin Zaim Üniversitesi, Arel Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelere ev sahipliği yapan ilçede öğrenci yoğunluğu her geçen yıl artıyor.

Küçükçekmece ziyaretiniz sırasında İstanbul’daki pek çok önemli mimari eserde adına rastlayacağınız Mimar Sinan’ın ismini taşıyan köprüyü görebilirsiniz. Eskiden araç trafiğine de açık olan köprü, günümüzde sadece yayalar tarafından kullanılıyor. 19. yüzyılın ilk yarısında Fransızlar tarafından bölgede inşa edilen Osmanlı kibrit Fabrikası ise ilçedeki diğer bir dikkat çeken mimari eser. Sultan Murat, Söğütlüçeşme, Fevzi Çakmak, İkitelli Atatürk, Yeşilova, Cumhuriyet ve Beşyol gibi mahalleleri kapsayan Küçükçekmece, aynı zamanda İstanbul’un ilk yerleşimleri arasında bulunan Yarımburgaz Mağarası’na da ev sahipliği yapıyor. Küçükçekmece ayrıca Osmanlı Devleti döneminde bölgede yaptırılan tarihi köprüler, camiler, kervansaraylar ve köşklerle biliniyor.