Kuala Lumpur Otelleri Ara

En uygun Kuala Lumpur otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kuala Lumpur otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kuala Lumpur Hakkında

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, Malay, Hint, Çinli ve İslam kültür sentezlerinin birleştiği bir şehirdir. 5 milyonu aşkın nüfusuyla kalabalık bir kent olan Kuala Lumpur, 1857 senesinde Gombak ve Klang nehirlerinin birleşimiyle oluşmuştur. Kuala Lumpur kelime olarak çamurlu kavşak anlamına geliyor.

Yüksek binalarıyla dikkat çeken Kuala Lumpur, Petronas İkiz Kuleleri’ni de barındıran bir kenttir. Kuala Lumpur’da Merdeke Meydanı, Jamek Camisi, Petronas Kuleleri, Sze Ya Tapınaağı, Sri Mahamariamman Tapınağı, Negara Camisi, Malezya Sarayı, Çin Mahallesi, KLCC Park gibi yerler gezilebilir. Malezya’da tropikal iklim görülür. Sıcaklıklar yıl boyunca genelde 20 derece dolaylarındadır. Ancak şehir nemlidir. Bahar aylarında yağışlar daha fazladır. Onun dışında hemen her mevsim gidilebilir.

Alışveriş yapmayı sevenler için kentte seçenek çoktur. Hem teknoloji ürünleri hem de el işi ucuza ürün satın alınabilir. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük havaalanlarından birisidir. Kent merkezinin 40 km uzağında yer alan havaalanından tren, otobüs ya da taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kuala Lumpur Galeri

Kuala Lumpur Şehir Rehberi

Kuala Lumpur Seyahat Yazıları