Krasnoyarsk Otelleri Ara

En uygun Krasnoyarsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Krasnoyarsk otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Krasnoyarsk Hakkında

Rusya’nın Sibirya İdari Bölgesi’nde bulunan Krasnoyarsk, dünyanın beşinci büyük akarsuyu olan Yenisey Irmağı’nın kıyılarında yer alır. Sibirya’nın üçüncü büyük kentidir. Trans-Sibirya Demiryolu Hattı üzerinde bulunmaktadır. 1628 yılında askeri memurluk görevindeki Kazaklar tarafından sınır güvenliği amacıyla tayga ormanları ile kaplı Sayan Dağı eteklerinde kurulmuş, 1992 yılında da Rusya egemenliğine girmiştir.

Şehrin adı Rusça’da ‘Kızılyar’ anlamını taşımaktadır. Kentin en dikkat çekici özelliklerinden birisi Rugby sporuna olan tutkusudur. Rus Rugbysi’nin kalbi Krasnoyarsk’da atmaktadır. Kent, en az Rugby’nin anavatını İngiltere kadar bu spora ilgi göstermektedir. Rus Devrimi’nden sonra endüstriyel atılımlar gerçekleştiren Krasnoyarsk, bugün; kağıt fabrikaları, hidroelektrik santralleri ve demiryolu üretim tesisleri ile gelişmiş bir sanayi kentidir. İmparatorluk döneminde siyasi sürgün yeri olarak kullanılan şehir, belirgin ölçüde doğal, tarihi ve kültürel zenginliğe sahiptir. Kent yakınlarında bulunan ve 470 kilometrekarelik bir alana yayılan Stolby Doğal Koruma Alanı, oldukça sıradışı şekiller ve 100 m.’ye kadar çıkabilen granit sütunlar içermektedir.

Bölge, kaya tırmanışı sporu için cazibe merkezidir. Birinci Dünya Savaşı sırasında Ruslar’a esir düşen Osmanlı askerleri anısına bir Türk Şehitliği barındıran Krasnoyarsk’da, kent merkezinin her noktasında görülebilen çiçek anıtlar ilgi çekicidir. Karaulnaya Gora, Vasily Surikov Müzesi, Krasnoyarsk Bölge Müzesi, Andrey Dubensky Anıtı şehrin görülmeye değer turizm miraslarıdır. Yıl boyunca önemli ölçüde yağış alan Krasnoyarsk, soğuk ve ılıman iklim etkisindedir. Şehirdeki Yemelyanovo Uluslararası Havaalanı kentin 27 km. kuzeybatısındadır.

Krasnoyarsk Galeri