Krasnodar Otelleri Ara

En uygun Krasnodar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Krasnodar otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Krasnodar Hakkında

Krasnodar, Karadeniz kıyısına yakın Rusya Federasyonu’na bağlı Kuban eyaletinin başkentidir. Şehrin içinden geçen Kuban Nehri, Kafkasya ırkı olan Çerkez Adige Özerk Cumhuriyeti’ne sınır oluşturur. Konum olarak Gürcistan’ın kuzeyinde, Kırım’ın doğusunda yer alır. Karadeniz ve Azak Denizi’ne yakınlığı nedeniyle, bölgenin iklimi ılımandır ve ekonomik yönden stratejik bir konumdadır. Nüfusun çoğunluğu Kazak Rusları’dır. Ayrıca Hemşinliler, Adıge, Kürtler, Ahıska Türkleri, Ukraynalı ve Tatarlar da bulunur. Şehri gezmeye Hiperboloid Kulesi, Devlet Tarih ve Arkeoloji Müzesi, Eyalet-Fakovalenko Bölgesel Sanat Müzesi’den başlanabilir. Kuban Nehri’nin onda birlik alanı üzerindeki araziye kurulan Park Sunny Island-Solnecny Ostrov Park görülmesi gereken diğer bir noktadır.

Şehrin en cazip bölgelerinden biri de Noel Parkı’dır. Park alanında; kafeler, kilise, benzin istasyonları, hipermarket, alışveriş merkezi bulunur. 2011 yılında Forbes dergisi tarafından en prestijli şehirlerden biri olarak seçilen Krasnodar, 2014 yılında Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Şehrin denizden yüksekliği 25-30 metredir. Buradaki otel ve turist tesislerinin çokluğu, Rusya’nın en çok ziyaret edilen yöresi olmasını sağlar.

Buzdolabı magnetleri, cam figürler, ağaç ürünleri, seramik ve mutfak eşyaları, heykelcikler ve matruşka Krasnodar’a has hediyelik ürünlerdir. Şehrin doğusunda Paszkowski Krasnodar Uluslararası Havaalanı bulunur. Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktaki havaalanı yalnızca iki terminalden oluşur. Şehir içi ulaşımda tramvay, troleybüs ve otobüs kullanılır.

Krasnodar Galeri