Konyaaltı Otelleri Ara

En uygun Konyaaltı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Konyaaltı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Konyaaltı Hakkında

Antalya’nın en turistik yerlerinden biri olan Konyaaltı, yılın dört mevsimi ziyaret edilebilir bir yer olsa da en çok yaz aylarında rağbet görüyor. Antalya’nın en güzel sahil şeritlerinden birine ev sahipliği yapan Konyaaltı, renkli gece hayatı, birbirinden lüks yeme içme mekanları ve konaklama tesisleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ilgi odağında oluyor. Antalya’nın merkez ilçesi olarak kabul edilen Konyaaltı’nın tamamını keşfetmek isteyenlerin en az 2-3 günlük bir seyahat planı yapmasını öneriyoruz. Tam tamına 30 bin eserin yer aldığı Antalya Müzesi ile Konyaaltı turunuza hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Ardından yönünüzü 6,5 metre derinliğe sahip gizemli Geyikbayırı Mağarası’na çevirebilirsiniz. Buna ek olarak Konyaaltı Plajı’ndaki Meryem Ana Evi, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Sümela Manastırı, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Haydarpaşa Garı vb. önemli yerlerin ve yapıların minyatürlerinin olduğu MiniCity de kesinlikle görülmeye değer.

Genelinin lüks kategoride yer aldığı Konyaaltı konaklama tesislerinden dilediğinizi seçerek online rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Uygun fiyatlara konaklamak içinse erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Yaklaşık 110 bin nüfuslu ilçeye yaz aylarında çok sayıda turist geldiği için otellerin büyük bir kısmı doluluk oranına ulaşıyor. Antalya otelleri arasında en çok doluluk oranına sahip oteller bu bölgede bulunuyor. Bu anlamda son dakika otel rezervasyonu yaptırmaktansa seyahatinizden birkaç hafta veya ay öncesinden yerinizi ayırtmanız faydanıza olacaktır. Yaklaşık 131 metre uzunluğunda olan ve her gün 10.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayan Antalya Aquarium ile Kent Meydanı’nı turlamadan Konyaaltı tatilinizi sonlandırmamalısınız. Bereket, Karadağ ve Eren dağları arasında mükemmel bir konuma sahip olan Feslikan Yaylası’na çıkarak bunaltıcı yaz sıcaklarından bir nebze olsun kurtularak ferahlayabilirsiniz. Tamamını gezmek için en az yarım gününüzü ayırmanız gereken Roma Hamamı’nı gördükten sonra deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarmak için meşhur Konyaaltı Plajı’nın yolunu tutabilirsiniz. Beach Park’taki yeme içme ve eğlence mekanlarına gidebilir, hatta bu civardaki denize sıfır konumda bulunan otellerden birinde konaklayabilirsiniz. Bunun dışında sadece kadınların giriş yapabileceği Sarısu Kadınlar Plajı ve Sarısu Halk Plajı’na da gitmeyi düşünebilirsiniz. Konyaaltı’nın diğer ün yapmış plajları ise Çaltıcak Plajı ve çok yakınındaki Topçam Plajı.

Konaklayacağınız oteli Konyaaltı’ndan seçerseniz şayet Antalya ile özdeşleşmiş Kaş ve Kaleiçi gibi turistik yerlere de yakın olabilirsiniz. Ayrıca Kundu ve Lara bölgesindeki lüks konaklama tesislerine de göz gezdirebilirsiniz. Antalya şehir merkezine yaklaşık 28 km uzaklıkta konumlanan Konyaaltı’nda tıpkı Antalya’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi Akdeniz ikliminin etkileri görülüyor. 29 ayrı mahalleyi sınırları içerisinde barındıran Konyaaltı’nın tarihi ise Milattan Önce 30’lu yıllara kadar uzanıyor. Mavi bayraklı plajlarının çok sayıda olması haliyle çocuklu aileleri de fazlasıyla cezbediyor. Yurt içinde balayı yapmak isteyen çiftlerin de ilk tercihlerinden biri olan Konyaaltı otelleri, sunduğu kusursuz ve kaliteli hizmet ile her yıl daha fazla turistin ilgisini çekmeye devam ediyor. Konyaaltı tatilinizi daha ekonomik bir hale getirmek için otellerin dönem dönem sunduğu kampanyaları ve erken rezervasyon fırsatlarını takip edebilirsiniz. Antalya’da yapılacak aktiviteler arasında belki de en ilginci olan deniz paraşütünü Konyaaltı Plajı’nda deneyimlemeniz mümkün. Bisiklete binmeyi seviyorsanız eğer Atatürk Kültür Parkı’na gidebilirsiniz. Doyran Gölü’nde piknik yapabilir, efsanelere başrol olmuş Sıçan Adası’na tekne turu ile gidebilir, WildPark’ı gezebilir ve Oceanride XD Cinema’da keyifli vakit geçirebilirsiniz.