Komotini Otelleri Ara

En uygun Komotini otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Komotini otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Komotini Hakkında

Yunanistan’ın Batı Trakya bölümünde yer alan Gümülcine, ülkede Türk kökenli nüfusun da yoğun olarak yaşadığı bir şehir. Şehrin adını Gümülcine’nin çevresine ilk yerleşenlerden biri olduğu bilinen ‘’kömürcü nine’’ sayesinde aldığı tahmin ediliyor.

Uzun yıllar Osmanlı hâkimiyetinde kalan şehir bir süre Bulgaristan idaresine geçse de sonraki yıllarda Yunanistan sınırlarına dâhil oldu. Gümülcine’de Çayüstü, Harmanlık, Çayüstü ve Mastalık gibi çok sayıda Türk mahallesi bulunuyor. Türk sınırına yakın bir konumda bulunan şehirde yaşayan nüfusun yaklaşık yarısının Türk kökenli olduğu biliniyor.

Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamit döneminde yaptırılan saat kulesi, şehrin en önemli sembollerinden biri. Kentte ayrıca Yeni Camii gibi farklı Osmanlı eserlerini görebilir, tarihi sokaklarda gezinirken karşınıza çıkacak eski evlerde Osmanlı izlerine rastlayabilirsiniz.

Gümülcine’de genel olarak kısmen karasal Akdeniz iklimi etkili. Şehirde yıl boyunca sıcaklıklarda büyük farklılıklar görülmüyor. Kenti rahatça gezmek için ilkbahar ve yaz aylarında Gümülcine’yi ziyaret edebilirsiniz. Şehirde birbirinden lezzetli Yunan yemeklerini ve mezelerini deneyebileceğiniz restoranların dışında Türk yemeklerini bulabileceğiniz farklı alternatifler de var.

Gümülcine deniz kıyısında yer alan bir şehir olmasa da kısa bir otomobil yolculuğu ile kıyı bölgelere kolayca ulaşabilir, ülkenin sahillerinde denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Gümülcine’ye havayolu ile gelebileceğiniz gibi hem Türkiye sınırından hem de Yunanistan’ın önemli merkezlerinden karadan da kolayca ulaşma şansınız var.

Komotini Galeri