Kerpe Otelleri Ara

En uygun Kerpe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kerpe otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kerpe Hakkında

Kandıra’nın merkezinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Kerpe, daha çok yazlık siteleriyle bilinen son derece sakin bir liman yerleşimi. Geniş yeşil arazileriyle huzuru arayanların durağı olan Kerpe’ye Kocaeli ve İstanbul gibi şehirlerden kolaylıkla ulaşma şansınız var. Kerpe’de yazın beldenin mavi bayraklı plajlarından denize girerek keyif yapabilirsiniz. Ancak bu aylarda özellikle İstanbul’dan günübirlik gelenlerle birlikte bölgenin hayli kalabalıklaştığını ve plajda yer bulmanın zorlaştığını unutmayın. Okulların henüz tatile girmediği ilkbahar döneminde veya havaların denize girebilecek denli sıcak olduğu sonbaharda ise Kerpe’de olmaktan çok daha fazla keyif alabilirsiniz.

Kerpe’nin yakın çevresindeki kayalıklar doğal liman özelliği taşıyor. Çevredeki koylardan hava sıcaklığı ideal olduğunda kendinizi tertemiz denize bırakabilir veya dilerseniz balık avı mevsiminde oltanızı suya daldırabilirsiniz. Yaz aylarında yerli turistlerle dolan sahilleri sayesinde ‘’Karadeniz’in Bodrum’u’’ olarak adlandırılan Kerpe’de ayrıca yeşilin onlarca farklı tonuna doğru açılan yollarda yürüyerek stres atma şansınız var. Bölgede deniz suyu oldukça sığ. Bu sayede eğer çocuklarınızla beraber tatile çıkıyorsanız, yine gönül rahatlığıyla Kerpe’yi tercih edebilirsiniz.

Civarda gezerken kendinizi bir an için Karadeniz kıyılarından çok Ege sahillerindeymiş gibi hissedeceğiniz Kerpe’de hava sıcaklığı özellikle bahar aylarında yükselmeye başlıyor. Yaz geldiğinde ise günler hayli sıcak geçiyor. Ancak yine de Ege’nin güneyi ve Akdeniz kadar bunaltıcı bir ortamdan söz etmek pek olası değil. Bazıları denizin hemen kıyısına yerleşen Kerpe otellerinden dilediğinizi seçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz.  

Kerpe Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Temmuz Mayıs 309,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Kerpe Seyahat Yazıları