Kazablanka Otelleri Ara

En uygun Kazablanka otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kazablanka otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kazablanka Hakkında

Kazablanka, Fas’ın 4 milyona yakın nüfusuyla en büyük ve en turistik kentidir. İsmi İspanyolca’da ‘Beyaz Ev’ anlamına gelir. Atlas Okyanusu kıyısındaki bu tarihi liman şehri, ismiyle aynı ada sahip Hollywood yapımı film ile ünlü olmuştur. Bir aşk hikayesini anlatan bu filmden sonra kentin ünü giderek artmıştır.
 
Şehirde görülmesi gereken tarihi yapımı çoktur ancak en ünlü eseri çok eski bir tarihi olmasa da dünyanın en büyük 3. Camisi olan Kral 2. Hasan Camisidir. Cami oldukça görkemlidir ve minareleri yuvarlak değil dört köşelidir. Avlusu ile birlikte camide aynı anda 80 bin kişi namaz kılabiliyor. Eski şehir Medina bölgesi filmlerden tanıdık gelen bölge. Daracık labirent gibi sokaklar ve dükkanlar renkli işlemeli süsler Fas’a özgü manzaralardan bir tanesi. Arap, İspanyol, Portekiz ve Fransızların hüküm sürdüğü Kazablanka çok kültürlü bir şehir görünümü verir. Kentte Arapçanın yanı sıra Fransızca da kullanılır.

Eski şehrin yanı sıra Kazablanca, 1755 yılında depremden hasar görünce Paris Güzel Sanatlar Akademisi mimarlarının modern şehircilik teorilerini öğrendiği bir yer olarak ünlenmiş. Burası Yeni Şehir ( Kentin en lüks caddesi Korniş caddesi. Burada villalar ve oldukça görkemli malikaneler var. Bar, cafe, restoran gibi turistik yerler genelde burada yer alıyor. Place Mohammed Meydanı kentin idare merkezidir burada Fas ve Fransız mimarisinden eserler bulabilirsiniz. Kentte ayrıca Twin Center, La Ligue Arabe parkı, Anfa, Fransız limanı gibi yerler gezilebilir.
 
Kazablanka’da ılıman bir iklim vardır. Denizin de etkisiyle kışlar ılık geçer. Ancak yazlar sıcak ve kurak geçer. Gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı yüksektir. Gezmek için enuygun zamanların ilkbahar ve sonbalar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kazablanka’da Mohammed V Uluslararası Havaalanı hizmet verir. Şehrin 30 km uzağındaki havaalanından kent merkezine tren, otobüs ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
 

 

Kazablanka Galeri

Kazablanka Şehir Rehberi