Kathmandu Otelleri Ara

En uygun Kathmandu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kathmandu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kathmandu Hakkında

Katmandu, bir Uzak Doğu ülkesi olan Nepal’in başkenti ve en büyük şehridir. Çok sayıda Budist ve Hindu tapınağı ile her yıl dünyanın dört bir yanından Uzak Doğu’nun mistik dünyasını keşfetmek isteyen turistler tarafından ziyaret edilir. Ülkenin aynı zamanda turizm, sanat ve ticaret merkezi olan Katmandu’da görülebilecek çok sayıda yer bulunur. Bu yerler arasında en çok göze çarpanlar ise kentin alışveriş ve ticaret merkezlerinden biri olan Durbar Meydanı, Hanuman Dhoka Sarayı ve Kumari Ghar, Ashok Vinayak gibi tapınaklarıdır.

Katmandu’da yapılabilecek şeylerden biri de Rikşa adlı araçlarla şehri dolaşmaktır. Şehrin yakınlarında bulunan Baktapur’da ise daha sessiz ve kendinizle başbaşa kalabileceğiniz bir ortam sizi bekliyor. Burada ayrıca başta yeni yıl festivali olmak üzere çok sayıda renkli festival ve karnavala da katılabilirsiniz. Feva Gölü’nde kayıklarla yapacağınız gezinti ise şehri başka bir açıdan görmenizi sağlayabilr.

Yemek konusunda da zengin seçenekler sunan şehirde neredeyse dünyanın her yerinden lezzetler bulunabilir. Nepal yemeklerini tatmak isterseniz, de öncelikle yemeklerin içerisinde bulunan malzemeleri öğrenmeniz ve damak tadınıza uygunluğundan emin olduktan sonra sipariş vermeniz tavsiye edilir. Genellikle sebze ve pirinç ile hazırlanan yemeklerin tüketildiği Katmandu’da farklı alternatifleri de bulmak mümkün.

Kathmandu Galeri