Kaliningrad Otelleri Ara

En uygun Kaliningrad otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kaliningrad otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kaliningrad Hakkında

Litvanya ile Polonya arasında Baltık Denizi kıyısında yer alan Kaliningrad, Rusya'ya bağlı ama Rusya'ya sınırı olmayan bir kenttir. Bu nedenle bu şehirde anadil de Rusçadır. Rusça konuşan insanlara rastlayabilme ihtimalinizin yüksekliğini düşünerek yanınıza küçük bir Rus dili kitapçığı almanızda fayda var. Liman kenti olan Kaliningrad, diğer Rus şehirlerinden farklı olarak Avrupa’ya daha yakındır. Temiz havası ve harika yeşilliği ile çevre dostu bu kentte, Baltık Denizi’ne kıyısı olmasından dolayı balık çorbası çok tüketilir. Kaliningrad’ın bir ucundan bir ucunu bir iki saate yürüyerek kat edebilirsiniz. Savaşlar nedeniyle kente yapılan hava saldırıları, tarihi dokuyu yerle bir etse de günümüze kadar birkaç tarihi yapı ayakta kalabilmiştir.

Sıra dışı görünümüyle Rosgartener Kapısı, Koenigsberg Katedrali, güzel bir gotik eser olan Kutsal Aile Kilisesi, denizcilikle ilgili birçok ilginç eseri inceleyebileceğiniz Dünya Okyanus Müzesi, B-413 Submarine Müzesi, nehir boyunca güzel bir yürüyüş yapabileceğiniz Balıkçı Köyü, mükemmel akustiğiyle müzik dinlemek için uygun bir mekan olan Kaliningrad Bölgesel Filarmoni Salonu, temiz havası ve yeşiliyle içinizi ferahlatacak Botanik Bahçe, eski bir dini yapı olan Juditen Kilisesi, Holy Cross Katedrali, Kaliningrad Hayvanat Bahçesi, King's Gates Müzesi, Fridrikhsburgskiye Gate Müzesi, Upside Down Evi Kaliningrad’da görülmesi gereken mekanlardır. Aşıklar Köprüsü’nü de unutmamak gerekir. Bu köprünün üstünde binlerce insanın aşk dileklerine şahit olabilirsiniz. Kant Adası'na yolunuz düşerse Königsberg Katedrali, eski Kant Üniversitesi ve ünlü filozof Immanuel Kant’ın mezarını da ziyaret etmeden dönmeyin. Kaliningrad’ın en büyük doğal kaynaklarından olan kehribar, bölgenin resmi olmayan sembolleri arasında yer alır.

Eğer kehribar daha çok bilgi edinmek istiyorsanız size tavsiyemiz Kaliningrad Amber Müzesi’ni ziyaret etmeniz. Moskova aktarmalı ya da Letonya-Riga aktarmalı Kaliningrad'a gidilebilir. Kaliningrad Havaalanı’na önceden THY uçuşları yapılıyorken artık bu kente uçuş gerçekleştirilmemektedir.

Kaliningrad Galeri