Kaleiçi Otelleri Ara

En uygun Kaleiçi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kaleiçi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kaleiçi Hakkında

Cumbalı rengarenk evleri, daracık labirent sokakları ve tarihi dokusu ile Antalya’nın en güzel yerlerinden biri olan Kaleiçi konaklama tesisleri bakımından da ziyaretçilerine sayısız alternatif sunuyor. Akdeniz mutfağına özgü envaiçeşit lezzeti tadabileceğiniz yeme içme mekanlarının birçoğu farklı konseptlerde tasarlandığı için sıra dışı deneyimler yaşamanız kaçınılmaz. 300 yılı aşkın süredir tarihe meydan okuyan konakların bir kısmı da restore edilmiş ve günümüzde konaklama tesisi olarak hizmet veriyor. Kaleiçi’nde konaklama fiyatları genellikle en yoğun sezonun olduğu yaz aylarında artış gösteriyor. Bu anlamda erken rezervasyon fırsatlarına göz atmanız faydanıza olacaktır. Geleneksel ve modern dokunuşların bir arada olduğu oteller, yeme içme ve eğlence mekanlarında vakit geçirerek Antalya tatilinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Yaz aylarında veya ilkbahar mevsiminde Kaleiçi’ne gitme gibi. bir düşünceniz varsa eğer günübirlik veya birkaç saatlik tekne turlarına da mutlaka katılmanızı öneriyoruz. Kaleiçi’nden Alanya, Side, Kemer ve diğer beldeleri tekne turları ile keşfedebilirsiniz. Kaleiçi Limanı’nın hemen yanı başındaki Kadınlar Plajı’nda deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. İnşa tarihi 1901'e kadar uzanan ve Sadrazam Küçük Sait Paşa tarafından yaptırılan meşhur Saat Kulesi’ni fotoğraflamadan Antalya tatilinizi sonlandırmamalısınız. Eşsiz bir manzaranın seyrine dalmak içinse yönünüzü Asansör’e çevirebilirsiniz. Doğu Akdeniz Bölgesi'nin en önemli liman kentlerinden biri olan Antalya’nın merkezi olarak kabul edilen Kaleiçi’nde şık bir mekanda denize nazır harika bir akşam yemeği yiyebilir, gündüz vaktiniz olursa Kaleiçi Marina’daki turistik bir denizaltı olan NEMO’yu 1 saatlik rehberli tur eşliğinde gezebilirsiniz.

İstanbul için Pera Müzesi ne ifade ediyorsa AKMED Kaleiçi Müzesi de Antalya için aynı değere sahip. Aya Yorgi Kilisesi ve geleneksel bir Kaleiçi evinden meydana gelen bu müze kompleksinde eski dönemden kalma belgeler, eşyalar, mozaikler, etnografik ürünler vb. şeyler sergileniyor. Diktörtgen planlı olan Aya Yorgi Kilisesi’nin üst katındaki sergiye de uğrayabilirsiniz. Kaleiçi'nde bulunan Antalya otelleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra bölgede gezilecek yerler, ne yenir, nereye gidilir, eğlence mekanları, yapılacak aktiviteler vb. listelerinizi hazırlayabilirsiniz. Tarihi Kaleiçi surlarının güneybatısında kalan 14 metre yüksekliğe sahip Hıdırlık Kulesi’nden yaklaşık 140 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Karaalioğlu Parkı’na yürüyebilirsiniz. Parkta ilk gözünüze çarpacak şeylerden biri de ilginç adı ve hikayesi ile dikkat çeken heykeller olacak. Bunlar arasında en popülerleri ise “İşçi ve Çocuğu”, “El” ve “Ucube”. Kaleiçi’nde bir falezin üzerine inşa edilmiş olan cam balkonlu seyir terasına çıkarak, adeta kartpostalları kıskandıracak güzellikte kareler yakalayabilirsiniz. Antalya gece hayatını deneyimlemek ve sabahın ilk ışıklarına kadar canlı müzik eşliğinde eğlenmek için Kaleiçi’nin en renkli mekanı olan Holly Stone’a gidebilirsiniz. Alternatif, rock ve caz müziğin ağırlıkta olduğu mekanda her gün farklı bir canlı müzik performansına denk gelmeniz muhtemel.

Kaleiçi Seyahat Yazıları