Kahire Otelleri Ara

En uygun Kahire otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kahire otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kahire Hakkında

Mısır’ın başkenti Kahire aynı zamanda 17 milyonu bulan nüfusuyla Arap yarımadası ve Afrika kıtasının da en büyük kentidir. Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Kahire piramitler, Nil Nehri turları ve tarihi eserleriyle çok sayıda turist çeker. Kahire’nin eski şehri UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Kentte Giza Piramidi, Sakara Piramidi, Keops Piramidi, Kefren Piramidi gibi Firavunlara ait çok sayıda eser vardır. Onun dışında Kahire’de Mısır Müzesi, Kahire Kalesi, Khan El Khalili Çarşısı, Tahrir Meydanı, Mahmud Halil Müzesi, Bakire Meryem Kilisesi, Eski Kahire bölgesi, Kopt Müzesi, Han-ul Halili Çarşısı, El Hekim Camisi, Cezire Adası, Roma Babil Kulesi, Amr İbn El As Camisi, Ben-Ezra Sinagogu gibi çok sayıda tarihi yeri gezebilirsiniz. Kent nüfusunun yüzde 90’u Müslümandır. Onun dışında Mısırlı Hristiyan ve az sayıda Yahudi nüfus da bulunur. Şehrin kozmopolit bir yapısı vardır. Turistlerin mutlaka yaptığı bir başka etkinlik de Nil Nehri turlarıdır. Kahire’de ayrıca kültür sanat yönünde zengin seçenekler sunan etkinlikler de bulunur.

Kahire’de çöl iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak kışlar ise ılık geçer. Temmuz-Ağustos ayları çok sıcak geçer. Gezmek için yaz ayları dışındaki ayları tercih edebilirsiniz. Ancak turistlerin en çok tercih ettiği dönem kış aylarıdır. Kahire Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Havaalanından kent merkezine otobüs ya da taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kahire Galeri

Kahire Şehir Rehberi