Kadıköy Otelleri Ara

En uygun Kadıköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kadıköy otellerini listele.

Kadıköy Hakkında

Marmara Denizi'nin kuzey kıyısında, İstanbul'un Asya yakasında, kalabalık ve kozmopolit yapısıyla hem yerli hem yabancı turistler için bir çekim merkezidir. Tarihi yarımada ile karşılıklı konumlanan Kadıköy; Anadolu Yakası’nın kültür, sanat ve eğlence ile iç içe yaşayan ilçesidir. 

Persler, Bithinyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Haçlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kadıköy’ün en simgesel yapılarından biri Haydarpaşa Garı’dır. Anadolu’dan İstanbul’a gelenleri karşılayan bu ihtişamlı yapı, Alman mimarisinin bir örneğidir. 1906-1908 yılları arasında inşaatı tamamlanan ve aktif olarak kullanılan Haydarpaşa Garı, 2013 yılı itibarıyla, mevcut hattın rehabilitasyonu nedeniyle kullanılmıyor ancak hala ziyarete açık. Dönem dönem çeşitli sergileri barındıran salonlarını da inceleyebilir, sonrasında garın restoranında şık bir yemek yiyebilirsiniz.

Kadıköy’ün bir diğer sevilen simgesi Boğa Heykeli ise, tüm buluşmaların merkezinde bir noktadadır. Paris’ten, Almanya’ya ve sonrasında Türkiye’ye getirilen, Altıyol Caddesi'ni, Bahariye Caddesi’ne bağlayan merkezde bulunan Boğa Heykeli’ni mutlaka görmelisiniz. Hemen yakınındaki, tramvay hattının işlediği Bahariye Caddesi üzerinde gezinebilir, alıveriş yapabilir, çay ve kahve molası verebilirsiniz. Bahariye Caddesi üzerinde, 1924 yılından günümüze ulaşan, etkileyici mimarisiyle bir başka karakteristik Kadıköy yapısı olan Süreyya Operası’nı gezebilirsiniz. Sezonunda gösterimde olan konser, bale, opera etkinliklerini izleyebilirsiniz.

Kadıköy’ün en eski camilerinden; Osman Ağa, Kethuda Çarşı, Caferağa, Kaptan Hasan Paşa, Sultan Mustafa Paşa, Rasim Paşa ve İbrahim Ağa Camileri görülmeye değer yapılardır. 1694 yılından günümüze ulaşan Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi, Anadolu yakasındaki tek bazilika şeklindeki Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi ve görkemli kubbesiyle Aya Triada Kiliesi de görülmeye değer yapılar arasındadır.

Kadıköy’de bolca mola verebileceğiniz lezzet duraklarından en önemlisi, Baylan Pastanesi’dir. İstanbul’un en eski pastanesi Baylan’ın, 1961’den bu yana Kadıköy sahilde yer alan şubesinde, özel tatlılarını tadabilirsiniz. Kadıköy’ün en özgün noktalarından biri de Akmar Pasajı’dır. Burada; koleksiyonluk kaset, plak, cd ve kitapları inceleyebilirsiniz. İki katlı pasajda aradığınız nadide parçalardan, günümüz kültür ve sanat ürünlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Moda’ya doğru uzandığınız takdirde, sahil kenarındaki güzel yürüyüş rotalarına girebilir, koşu ve bisiklet parkurlarından yararlanabilirsiniz. Moda’daki turunuzu tamamladığınızda, civardaki kafe ve restoranlarda dinlendirici bir mola verebilirsiniz. Kadıköy Antikacılar Sokağı’nda, yan yana dizili dükkanlardaki ilginç ve kıymetli objeleri inceleyebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için ilginç hediyelikler seçebilirsiniz. Keza, Kadıköy Sanatçılar Sokağı da hediyelikler seçmek, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nda vakit geçirmek ve civardaki atölyeleri keşfetmek için keyifli bir sokak olabilir.

Gece yaşamı son derece hareketli olan Kadıköy’de barlar sokağını, çarşının uzantısındaki meyhaneler sokağını değerlendirebilir, neredeyse her akşam rastlayabileceğiniz etkin konser ve canlı performansları takip ederek, güzel bir akşam geçirebilirsiniz. Kadıköy'ün keyfini tamamen çıkarabileceğiniz İstanbul otelleri, tüm kültür ve sanat aktivitelerine yakın konumlanıyor.

Kadıköy Semtleri

Kadıköy Seyahat Yazıları

x