İspanya Otelleri Ara

En uygun İspanya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İspanya otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İspanya Hakkında

İspanya, Akdeniz'e kıyısı olan İber Yarımadası'nda yer alan bir Avrupa ülkesidir. Aynı zamada Batı Avrupa'nın Fransa'dan sonra ikinci büyük ülkesidir. Bask Bölgesi, Katalonya, Endülüs gibi 17 özerk bölgelerin yer aldığı İspanya'ya aynı zamanda, Akdeniz'de Balear adaları, Kanarya Adaları ve Kuzey Afrika'daki Ceuta ve Melilla adlı özerk şehirler de bağlıdır.

İspanya Avrupa'nın önemli bir tarım ve turizm ülkesidir. Ülkenin ciddi oranda bir turizm geliri vardır. Dünyanın da 8. büyük ekonomisine sahiptir. Avrupa Birliği üyesi olan İspanya'da para birimi olarak da Euro kullanılır ve resmi dili İspanyolca'dır. İspanya anayasal monarşi ile yönetilir. Ülkede parlamentonun yanı sıra kral da bulunur. Barselona, Madrid, Valensiya, Sevilla, Malaga gibi önemli ve turistik şehirleri vardır. İspanya'nın kıyı kesimlerinde Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Genel olarak ılıman bir iklim vardır. Madrid gibi daha iç kesimlerde ise kışlar biraz daha sert geçer.

İspanya'da futbol çok sevilir. Barcelona, Real Madrid gibi dünyaca ünlü takımları kulüpleri vardır. İspanya hem futbolla hem de turizmle çok anılan bir ülkedir. Ayrıca Boğa güreşi gibi İspanyol kültürüne özgü bir etkinliği de vardır. Madrid'deki Bağa Güreşleri ve Pamplona'daki boğalarla birlikte koşma festivalleri çok sayıda turist çeker. Ayırca Valencia'daki Las Fallas, Barcelona Müzik Festivalleri ve San Sebastian'daki festivalleri de ünlüdür.

Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü'ne göre Fransa, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti ile birlikte dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü ülkedir. Ülke genelinde ulaşım tren ve otobüsle sağlanır ayırca önemli şehirlerinin hepsinde havaalanı da bulunur. İspanya'da özellikle yazın öğle tatilleri uzun sürer. Akşamları ise turistik şehirlerde oldukça hareketli bir yaşam vardır.

İspanya Ülke Rehberi

İspanya Seyahat Yazıları