Inverness Otelleri Ara

En uygun Inverness otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Inverness otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Inverness Hakkında

Birleşik Krallık’ın kuzeyinde yer alan İskoçya’nın Highlands bölgesinde yer alan Inverness, aynı zamanda bu bölgenin merkezi olarak kabul edilen şehir. Bölgenin kalbine yerleşen Inverness, önemli yolların da kesişim noktasında bulunuyor.

Inverness’de ilk yerleşimlerin ‘’Pikt’’ adı verilen yerli kabilelere dek uzandığı tahmin ediliyor. Bölgenin ayrıca Shakespeare tarafından yazılan ünlü eserlerde de geçiyor. Zaman içinde farklı yerleşimcilerin ilgisini çeken Inverness, bugün de İskoçya’nın birçok bölgesinden gelen ziyaretçilerin gözdesi.

İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a yaklaşık 260 kilometre uzaklıkta yer alan kent 45 bin kişilik nüfusa ev sahipliği yapıyor. Inverness, hem Birleşik Krallık’ta hem de Avrupa’nın genelinde nüfusu en hızlı artan yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. Bunun en önemli nedeni ise çevre şehir ve kasabalardan sürekli olarak artan göçler.

Şehri Kuzey Denizi üzerinden Fort William kentine bağlamak için geliştirilen Caledonian Kanalı projesi her ne kadar gerçekleştirilemese de şehir ve çevresinin daha fazla canlanmasını sağlamış durumda.

Inverness genellikle yıl boyunca serin bir hava etkili. Kış aylarında sıcaklık sıfır derecenin altına iniyor ve zaman zaman -20 dereceyi gösteriyor. Yaz aylarında ise çok daha ılıman bir havanın etkisini görmek mümkün. Bu dönemde hava sıcaklığı ortalama 20-24 derece civarında değişiklik gösteriyor.

Inverness Galeri