İğneada Otelleri Ara

En uygun İğneada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İğneada otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İğneada Hakkında

Türkiye’nin en batısındaki illerden Kırklareli’ne bağlı İğneada, dünyaca meşhur longoz ormanlarıyla bilinen bir belde. İdari olarak Demirköy ilçesinin sınırlarında yer alan İğneada’nın nüfusu 2013 yılında yapılan sayıma göre 2 binin biraz üstünde. Geniş longoz ormanlarıyla kaplı bölge ismini Osmanlı döneminde burayı devletin sınırlarına dahil eden İne Bey’den alıyor. 500’den fazla canlı türünü barındıran İğneada ormanları kayın, kızılağaç, meşe ve dişbudak gibi çeşitli ağaçlardan meydana geliyor. Longoz adı verilen ormanlar kış mevsiminde ve bahar aylarında neredeyse tamamen sular altında kalıyor. Yaz geldiğinde ise yine kısmen sulak araziler görülebiliyor.  

Özellikle her daim temiz havası ve huzur veren doğal yapısıyla gezginleri cezbeden İğneada’da kamp turizmi oldukça gelişmiş durumda. Buraya bahar aylarında kamp yapmak için gelebileceğiniz gibi sahile yakın küçük otellerde kalarak plajdan denize girmenin tadını da çıkarabilirsiniz. İğneada ve civarında tatil yaparken yörenin meşhur balından tadabilir, dilerseniz birkaç kavanoz alarak yanınızda götürebilirsiniz. Bölgede yetişen organik sebze ve meyveler ise İğneada yemeklerinin bu denli nefis olmasında kuşkusuz büyük pay sahibi.

İğneada’ya İstanbul’dan hareket eden şehirlerarası otobüslere bindiğinizde yaklaşık 5 saat içinde gelebilirsiniz. Lüleburgaz ve Edirne’den ise yine otobüslerle yaklaşık 2 saat içinde İğneada’da olmanız mümkün. Bölgede daha keyifli zaman geçirmek adına yaz aylarında gerçekleşen ve artık geleneksel hale gelen Demirköy Çilek Festivali’ne katılabilir, Yeşilce Köyü Yaz Şenliği’nde yine eğlenceli anlara şahitlik edebilirsiniz.  

İğneada Seyahat Yazıları