Houston Otelleri Ara

En uygun Houston otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Houston otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Houston Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nde Teksas eyaletinin başkenti olan Huoston, aynı zamanda 2 milyonu aşkın nüfusuyla da ülkenin en büyük 4. kentidir. Petrolün bulunmasıyla hızlı bir gelişme gösteren kentte aynı zamanda Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın da üssü bulunmaktadır. Bu üst şehre 40 km uzaklıktadır dileyenler gezebilir.

Houston’da ayrıca gökdelenler ve iş merkezlerini tünellerle bağlayan Downtown bölgesi, Belediye Sarayı, Pennzoil Plaza, Heritage Plaza, Rice Village, Petrol Müzesi, Kovboy Müzesi ve Akvaryum gibi yerler gezilebilir. Houston’da subtropikal iklim hüküm sürer. Yazlar sıcak ama aynı zamanda çok nemli geçer. Zaman zaman yağışta görülür. Ancak kış ayları o kadar soğuk geçmez. Yazın 30 dereceyi geçen sıcaklıklar nem nedeniyle 40 derecelere kadar hissedilir. Gitmek için en uygun zamanların yaz ayları dışındaki zamanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Houston oldukça kozmopolit bir şehirdir, pek çok ırktan insana rastlayabilirsiniz ancak son yıllarda güvenlik sorunları da artan bir kent haline gelmiştir. Akşamları dışarı çıkmak sorunlu olabilir. Kasırgalar nedeniyle çok göç aldığı için işsiz insanların akınına uğramış hırsızlık gibi suçların oranı her geçen gün artıyor. Houston’da ayrıca Türk girişimcilerin kurduğu Raindrop Turkish House adı verilen Türk kültürünü anlatan bir de Türkevi bulunmaktadır. Houston George Bush Uluslararası Havaalanı kent merkezine 35. Km uzaklıktadır. Buradan kent merkezine özel havaalanı servisleri kalkmaktadır.

Houston Galeri

Houston Şehir Rehberi