Hamburg Otelleri Ara

En uygun Hamburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hamburg otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hamburg Hakkında

Hamburg, Almanya’nın en büyük liman şehri aynı zamanda da en kalabalık 6. kentidir. Liman kenti olduğu için sanayisi ve ulaşımı oldukça gelişmiş bir şehirdir. Su kanallarının üzerindeki çok sayıda köprüleriyle dikkat çeken kentte St. Michaelis Kilisesi, Alster Pasajı, Opera Binası, Landungbürcken, Gansemarkt, Jungfernstieg, Town Hall, Elbe Nehir Tüneli gibi yerler gezilebilir.

Hamburg’da kışın hava sıcaklığı genelde sıfırın altındadır ve kar yağışlı geçebilir. Yazları ise o kadar sıcak olmaz. Yazın sıcaklık ortalaması 25 derece civarındadır. Bu yüzden kenti gezmek için yaz aylarını tercih etmek lazım. Şehir düz bir alana yayıldığı için yürüyerek ya da bisiklet kiralayarak rahatça gezebilirsiniz. Tekneyle turistik kanallarda gezinti yapmak keyifli olabilir. Hamburg’a İstanbul’dan direkt uçuş bulunuyor ve uçuş süresi yaklaşık 3,5 saat sürüyor. Kentin nüfusu yaklaşık olarak 2 milyonu bulmaktadır ve özellikle II. Dünya savaşı sonrası çok göç almıştır. Hamburg Limanı Festivali, Japon Kiraz Çiçeği Festivali, Dom Fuarı kentin önemli festival ve fuarlarıdır. St. Pauli ve Schanze kentin en işlek caddeleridir.

Alışveriş içinse Altona, Eimsbüttel gibi yerler de alışveriş için tercih edilebilir. Havacılık konusunda çok gelişmiş bir şehir olan Hamburg’a uçak sanayi de önemli bir yere sahiptir. Kentte 4 havalimanı hizmet veriyor. Fuhlsbüttel Havalimanı daha çok uzak yolculukların için tercih edilir. Buradan kent merkezine tren ile ulaşım sağlanabilir. Lübeck Havalimanı merkeze 54km uzaklıktadır, otobüs ve tren ulaşımı vardır. Finkenwerder Havalimanı kent merkezine 9 km yakınlığındadır. Uetersen Havalimanı ise genelde iç hatlar uçuşlarına ev sahipliği yapar.

Hamburg Galeri

Hamburg Seyahat Yazıları