Gökova Otelleri Ara

En uygun Gökova otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gökova otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gökova Hakkında

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir mahalle olan Gökova, Gökova Körfezi’nin doğu ucunda yer alır. Son yıllarda Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinin başında gelen Gökova’nın doğal güzellikleri 1970’li yıllardan sonra keşfedilmeye başlanmıştır. Bir balıkçı kasabası olan Gökova, günümüzde her yıl çok fazla sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği turistik bir tatil noktasıdır. Marmaris’e sadece 30 km uzaklıkta bulunan Gökova, huzurlu atmosferi, mavinin her tonuna sahip denizi ve yemyeşil doğası ile ziyaretçilerine huzurlu bir tatil vaat eder. Doğal güzellikleri sayesinde Gökova birçok aktiviteye de ev sahipliği yapar. Yürüyüş turları, Uçurtma sörfü, yüzme, su bisikleti, bisiklet, azmak kano ve dağa tırmanma olmak üzere Gökova birçok spora ve her yaştan insana hitap eden aktiviteye sahiptir.

Ayrıca adrenalin tutkusu olanlar için Gökova’da eğitmenler eşliğinde rüzgar sörfü de yapılır. Gökova Körfezi aynı zamanda dünyanın en iyi kitesurf ve kiteboard merkezlerindendir. Gökova’daki Azmak Nehri, beldenin en güzel noktalarından biridir. Her yıl binlerce turisti kendine çeken Azmak Nehri, suyunun her zaman berrak olmasıyla ünlüdür. Gökova'nın adını aldığı Gökova Körfezi Türkiye’nin en çok girintiye sahip körfezidir. Bu sebeple Gökova çok sayıda koya sahip olmasıyla bilinir. Beldenin turkuaz tonundaki berrak denizine girmek için en çok tercih edilen plajlar arasında Sedir Ada’sında bulunan Kleopatra Plajı yer alır. Antik Şehir kalıntıları ile ünlü olan Sedir Adası'na mutlaka uğramalısınız. Kleopatra Plajını, yatların uğrak noktası olan Akbük Koyu ve plajı izler. Ayrıca Akbük Plajında  restoranlar, kamp alanları ve pansiyonlar da ziyaretçileri bekliyor.

Değirmen Bükü ve Akyaka Plajları da beldede yer alan diğer plajlar arasında bulunur. Adı Gökova ile birlikte anılan Akyaka, Gökova Körfezi’ne çok yakın mesafede bulunur. Akyaka’nın mavi bayraklı plajlarını, Azmak deresindeki tekne turlarını, dere kenarı restoranlarını deneyimlemek ve kendine has mimarisini görmek için buraya mutlaka uğramalısınız. Gökova birçok otele sahip olmasının yanında, orman kampı ve karavan gibi alternatifleri de kendinde barındırıyor. Gökova’da mutlaka deneyimlemeniz gerekenler arasında Sakartepe’ye çıkıp, seyir terasında beldenin muhteşem manzarasını izlemek de yer alıyor. Tatiliniz sırasında mutlaka burada mola vermelisiniz. Gökova’da yörenin geleneksel lezzetlerinden cızdırma, sura, döş dolması ve Akyaka bifteğini denemeden buradan ayrılmamalısınız. Gökova’ya, Muğla Otogarı’ndan her yarım saatte bir kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz.

 

Gökova Galeri

Gökova Seyahat Yazıları