Göcek Otelleri Ara

En uygun Göcek otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Göcek otellerini listele.

Göcek Hakkında

Muğla’nın şirin ve huzur dolu tatil beldesi Göcek, Fethiye Körfezi’nde konumlanmıştır. Mavi ve yeşilin her tonunun bir arada harmanlandığı Göcek, tarihte Daidala ismiyle anılmış ve Likyalıların yerleşim yeri olmuştur. Bu nedenle tarih sahnesinde kendine önemli bir yer edinmiştir. Göcek, Fethiye’ye 28 kilometre olduğu için hem Fethiye hem de Göcek’i görmek isteyen tatilcilerin de tercihi.

Sakin bir tatil beldesi olması ve yazın tatilde dinlenmek isteyenlerin adresi olduğu için popüler ve kalabalık tatil destinasyonlarına alternatif oluşturan Göcek’in marinaları oldukça ünlü. Beldenin en eski marinası olan Göcek Marina’ya giderek alışveriş yapmak, keyifli bir akşam yemeği yemek ve kahve içmek Göcek tatilinizi keyiflendirecek aktiviteler arasında.

Mavi yolculuk ve Göcek’in ayrılmaz ikili olduklarını söyleyebiliriz. Plajlarıyla değil de koylarıyla ünlü olan Göcek’te tekne turuna çıkın. Merkezden kalkan tekneler 12 adayı turlayarak sizi hem Göcek’in tarihiyle hem de masmavi sularla buluşturacak. Ressam Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun koyun yamacındaki bir kayaya çizdiği balık resmini görebileceğiniz Bedri Rahmi Koyu ve Helenistik Kraliçe Kleopatra’nın ziyaret ettiğine inanılan Kleopatra Hamamı Koyu, mutlaka görmeniz gereken koylar arasında. Plaja gitmek isterseniz Göcek’e en yakın plaj, merkezden 6 kilometre uzaklıkta olan İnlice Halk Plajı.

Göcek’e ulaşmak için 18 kilometre uzaklıkta olan Dalaman Havalimanı’na uçabilirsiniz. Havalimanından Göcek’e ulaşmak için transfer hizmetleri ya da Fethiye’ye giden minibüsler bulunuyor. Otobüsle yolculuk yapmak isterseniz, Türkiye’nin birçok şehrinden Muğla’ya gelen otobüslere binip Muğla’dan Göcek’e minibüslere binebilirsiniz.

Göcek’te bulunan az sayıda resort otel, her şey dahil konseptinde hizmet veriyor. Erken rezervasyon dönemlerinde Fethiye otelleri uygun fiyatlara rezervasyon olanağı sunuyor. Oda kahvaltı konseptindeki butik ve apart otellerde ise ekonomik bir tatil yapabilirsiniz.

Göcek Galeri

Göcek Seyahat Yazıları