Gaziemir Otelleri Ara

En uygun Gaziemir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gaziemir otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gaziemir Hakkında

Gaziemir, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan en büyük ve popüler şehirlerden İzmir’e bağlı bir ilçe. Buca, Karabağlar ve Menderes gibi il sınırlarındaki diğer ilçelerle komşu olan Gaziemir’in eski adı ise Seydiköy’dü. 1960’lı yıllarda isim değişikliğine giden ilçede Sarnıç adlı bir de belde bulunuyor. Gaziemir’de yaşayanlar arasında özellikle Rumeli’den gelen göçmenler büyük pay sahibi ve günümüzde ilçe nüfusu 130 binden fazla. Cumhuriyetin ilk yıllarında ve sonrasında Gaziemir’de daha çok askeri araziler ve tesisler yer alıyordu. Şimdilerde ise birbiri ardına açılan modern sanayi tesisleri ve imalathaneler ilçe ekonomisinin adeta lokomotifi sayılıyor. Ayrıca Akçay Caddesi ve civarındaki mağazalar başta olmak üzere günümüzde Gaziemir’de dolaşmak ve alışveriş yapmak isteyenler için sayısız seçenek mevcut.

Fuar İzmir ve Ege Serbest Bölgesi gibi ticari yaşamın kalbinin attığı noktalara ev sahipliği yapan Gaziemir, bu özelliğinden dolayı her yıl sayısız ziyaretçiyi bir araya getiriyor. Üstelik İzmir’den Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir yanına uçabileceğiniz Adnan Menderes Havalimanı da ilçede yer alıyor. Gaziemir, Konak, Alsancak ve Karşıyaka gibi şehrin deniz kıyısındaki hareketli noktalarına pek yakın sayılmaz. Buna rağmen ilçede sadece kısıtlı zamanınız olduğunda dahi çevrede alışveriş yapabileceğiniz merkezleri veya konforlu odalarında konaklayabileceğiniz İzmir otelleri bulmanız mümkün. Özellikle Adnan Menderes Havalimanı’nda ve çevresindeki oteller günübirlik İzmir ziyaretçileri için hayli ideal birer alternatif sayılabilir. Üstelik ilçeden geçen İZBAN adlı banliyö trenleri sayesinde dilediğiniz an trafiğe takılmadan İzmir’in diğer bölgelerine seyahat etme rahatlığından faydalanabilirsiniz. 

Gaziemir Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 215,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Gaziemir Sıkça Sorulan Sorular

Gaziemir’de bulunan en iyi oteller hangileri?

Gaziemir’deki popüler oteller içerisinde Doubletree By Hilton Hotel İzmir Airport, Svalinn Hotel ve Tav Airport Hotels İzmir bulunuyor.

Gaziemir’de bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Gaziemir’deki popüler ucuz oteller içerisinde Gaziemir Luis Otel, Engin Otel İzmir ve Ünaten Otel bulunuyor.