Finike Otelleri Ara

En uygun Finike otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Finike otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Finike Hakkında

Antalya’nın batı sahilinde kurulan Finike, mis kokulu portakal bahçeleri ve göz kamaştırıcı antik kentlerle çevrelenen muhteşem bir yerleşim. Geçmiş yüzyıllar boyunca ‘’Likya’’ olarak anılan Finike’nin kurulduğu bölge, günümüzde daha çok ‘’Teke Yarımadası’’ ismiyle biliniyor. Tarihte bölgeye hakim olan Fenikeliler ve Likya uygarlıkları tarafından yönetilen Finike, uzun süre boyunca önemli bir liman olarak kaldı. Şimdilerde ise belde, çevresini saran bahçeleri ve enfes kumsallarıyla turistleri cezbediyor. Bölgenin ekonomisine yön veren tarım sayesinde Finike ayrıca Antalya otelleri arasında pek çok yerleşimine göre daha yeşil bir atmosfer vaat ediyor. Böylece tatilde doğayla iç içe zaman geçirmenin hayalini kuran ziyaretçiler tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Finike’nin her şey dahil konseptli büyük otellerinde kalarak yüzme havuzlarının yanı sıra tenis sahası, amfitiyatro, mini kulüp, animasyon, hamam, plaj voleybolu, aquapark, fitness merkezi, sauna, su kaydırağı ve mini golf gibi alanların tadını çıkarabilirsiniz. Beldenin apart tesislerinde veya pansiyonlarında ise bütçenizle dost tatil yaparken halk plajında güneşlenip denize girebilir, ayrıca plaj şemsiyesi, havuz havlusu, internet ve klima başta olmak üzere tesislerin sağladığı pek çok hizmetten faydalanabilirsiniz. Finike’de yazın Akdeniz’in enfes sularıyla altın sarısı kumların bir araya geldiği plajlardan denize girmeyi de ihmal etmeyin. Beldeden fazla uzaklaşmadan serinlemek için Finike Plajı’nın yolunu tutabilir veya çakıllı denizi ve yemyeşil ağaçlarla çevrelenen sakin atmosferiyle huzur bulacağınız Çağıllı Plajı’na gelebilirsiniz. Muhafazakar oteller açısından da bölge bu koşullarda tatil yapmak isteyen tatilcilere seçenekler sunuyor.

Günümüzden 4 bin yıl öncesinde kurulduğu tahmin edilen Arykanda Antik Kenti, kuşkusuz Finike’de hatta Anadolu’nun tamamında görülebilecek en etkileyici antik yerleşimlerden. Aynı zamanda muazzam bir manzara vaat eden antik kentte Hellos ismiyle anılan eski tapınaktan geriye kalanlar ile hamam ve agora kalıntılarını dolaşabilirsiniz. Üstelik Finike’de bulunan otellerde veya pansiyonlarda kaldığınızda göz kamaştıran sarkıt ve dikitleriyle büyüleyen Suluin Mağarası’nı da ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın en derin sualtı mağaraları arasında sıralanan doğal kaya oluşumunun atmosferi tam anlamıyla muazzam. Ayrıca Elmalı ile Finike arasında yer alan Limyra Antik Kenti’ne gelerek Likya medeniyetinden kalan bu eşsiz tarihi yerleşimi keşfetme şansını bulabilirsiniz. Eski çağlarda Finike ve civarının gelişmesinde büyük paya sahip olan uygarlıktan günümüze ulaşan antik tiyatro ile diğer eski eserler oldukça ilginç ve görülmeye değer.

Finike’den yaklaşık 30 dakika süren yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz Demre ise tüm dünyada ‘’Noel Baba’’ olarak bilinen Aziz Nikolaos adına yaptırılan kiliseye ev sahipliği yapıyor. Hristiyanlar için hac merkezi sayılan kilisenin ardından ayrıca Demre Likya Uygarlıkları Müzesi’ni gezerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Finike Galeri

Finike Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Finike Seyahat Yazıları

Finike Sıkça Sorulan Sorular

Finike’de bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Finike’deki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Presa Di Finica Hotel & Suites (Antalya) bulunuyor.

Finike’de bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Finike’deki popüler ucuz oteller içerisinde Hasyurt Otel, Sever Pansiyon ve Carpediem Gold bulunuyor.