Finike Otelleri

En uygun Finike otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Finike otellerini listele.

Finike Hakkında

Akdeniz Bölgesi’nde Antalya iline bağlı bir ilçe olan Finike yetiştirdiği portakallarla ünlü bir liman kenti olarak anılsa da, turizmin de can damarlarından biri konumunda yer alıyor. Her köşesi portakal kokan ilçe, köklü medeniyetler görmüş geçirmiş antik kentleri ve büyüleyici koylarıyla hem yabancı hem de yerli turistlerin tatil için tercih ettikleri yerlerin başında geliyor. M.Ö. 500 yıllarında Finikeliler tarafından işgal edilip adını da işgalci medeniyetten almış ilçe Antalya’nın batı ucundaki Teke Yarımadasında, eski çağda Likya olarak anılan bölgede bulunuyor. Gezilecek yerler arasında ise Arykanda Antik Kenti, Apollonia Antik Kenti, Gökliman Koyu, Gökbük Kanyonu, Suluin Mağarası bulunuyor.

Finike’nin Antalya il merkezine uzaklığı 114 km. Yüzölçümü açısından geniş bir bölgeyi kapsayan ilçenin nüfusu da yoğun ve yaz aylarında daha da artış gösteriyor. İlçede yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği tipik Akdeniz iklimi özellikleri görülüyor. Ekonomik açıdan büyük ölçüde tarıma dayalı ilçede ticaret de yaygın. Yurt içine ve yurt dışına ürettiği narenciyeyi satan fabrikalar yöre halkına da hatırı sayılır bir istihdam sağlıyor.

Havayoluyla Finike’ye gelmek istediğinizde inebileceğiniz ilçeye en yakın havaalanı Antalya Havalimanı ve ilçeyle mesafesi 141 km sürüyor. Eğer otobüs yolunu tercih edecekseniz ülkenin her yerinden bahar ve yaz aylarında daha sık düzenlenen seferlerle ilçeye gelebiliyorsunuz.

Finike Galeri

x