Entebbe Otelleri Ara

En uygun Entebbe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Entebbe otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Entebbe Hakkında

Uganda’nın, başkent Kampala’ya 37 km. uzaklıkta bulunan şehri Entebbe, ülkenin eski başkentidir. Afrika Kıtası’nın en büyük gölü olan Victoria Gölü’nün kuzey kıyılarında yer alır. Kent, yeşilin bütün tonlarına sahip tropikal yamaçları ve geniş botanik bahçeleriyle Uganda’nın doğal zenginliklerini yansıtır. Entebbe, 1940’lı yıllarda çekilen Johnny Weismuller’in oynadığı ünlü Tarzan film serisine ev sahipliği yapmıştır.

Eski bir İngiliz sömürgesi olan kentin adı yerel dilde ‘koltuk’ anlamına gelmektedir. Sömürge döneminin 1900’lü yıllarında şehir ticari açıdan gelişme göstermiştir. Entebbe, başkent Kampala ile birlikte ülkeye en çok turist çeken Uganda şehridir.

Sahip olduğu uluslararası havaalanı sayesinde ülkeye giriş kapısı konumundadır. Safari organizasyonları ile de ünlü kentin, mavi ve yeşilin birarada eşsiz bir sunum sergilediği Mpanga Adası, Bwindi Ulusal Parkı ve Sesse Adası başlıca turistik gezi noktalarıdır. Uganda Wildlife Eğitim Merkezi bu şehirdedir. Ayrıca 1900’lü yıllarda kurulan Afrika’nın en eski golf alanları ile State House ve Bogonga Kilisesi kentin diğer görülmeye değer mekanlarıdır.

Tropikal iklimin hakim olduğu şehir, önemli ölçüde yağışlı ve orta derecede nemli bir havaya sahiptir. Entebbe Uluslararası Havaalanı, Victoria Gölü kıyısındadır ve kent merkezine çok yakın bir konumdadır. Havaalanının başkent Kampala’ya uzaklığı ise 41 km.’dir.

Entebbe Galeri