Eindhoven Otelleri Ara

En uygun Eindhoven otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Eindhoven otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Eindhoven Hakkında

Hollanda’nın güneyinde kalan Eindhoven, Belçika ve Almanya’ya çok yakın. Kentte, 340 bin kişi yaşıyor. Hollanda’nın büyük kentlerinden biri olan Eindhoven’da sıcaklık yazları 25, kışları ise 3 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Kentte farklı milletlerden insanlar da yaşıyor. Bunlar arasında çoğunluğu Türkler oluşturuyor. Yaklaşık 10 bin Türk burada yaşıyor. Birçok farklılığı içinde bulunduran kentte farklı inanışlar sorumsuz yaşıyor. Şehirde, eski kiliselerin yanı sıra yeni yapılan camiler de görmek mümkün. Şehri merkezi ise renkli ve ışıklı görünüşüyle bölgenin modern yüzünü yansıtıyor.

Kent, ‘Üniversite kenti’ olarak anılıyor. Öğrencilerin çok olduğu şehirde yaşam çok dinamiktir. Şehir merkezine çıkan caddelerde kafeler ve barlar devamlı hareketli. Kentte Ampul Müzesi, DAF Müzesi, Van Abbe Müzesi ve Eindhoven Müzesi bulunuyor. Görülmesi gereken diğer yerler şunlardır: Market Square, Stratumseind, Dommelstraat ve Wilhelmina Meydanı. Kent özellikle müzik festivalleri ile öne çıkıyor. Festival süresince Avrupa’nın birçok ülkesinden gençler bu kente geliyor. ABlive Pop Festivali, Karnaval, Muziek op de Dommel Klasik Müzik Festivali, EDITFestivali, Folkwoods Festivali ve ReggaeSundance Festivali. Eindhoven’in birçok bölgesinde şehir parklarına rastlamak da mümkün.

Hollanda’nın en yeşil kentlerinden biri olarak dikkati çekiyor. Stadswandelpark, Genneper Parken, Philips Van Lenneppark bu parklardan sadece birkaçı. Bu kentte futbol da çok seviliyor. Kentin takımı PSV Eindhoven maçlarını izlemek yerel insanlar için bir aktivite adeta. Kentin havalimanı şehir merkezine sadece sekiz kilometre uzaklıkta yer alıyor. Eindhoven Uluslararası Havalimanı, Hollanda’nın en büyük ikinci havalimanıdır. Birçok Avrupa başkentinden burada doğrudan uçuşlar bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin Antalya, Bodrum ve Dalaman gibi tatil kentlerinden de özellikle yaz aylarında doğrudan uçuşlar bulunuyor.

Eindhoven Galeri