Düsseldorf Otelleri Ara

En uygun Düsseldorf otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Düsseldorf otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Düsseldorf Hakkında

Almanya'nın en önemli moda ve fuar kentlerinden biri olan Düsseldorf, aynı zamanda Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin de başkentidir. Ortasından Ren nehrinin aktığı bu tarihi şehirde gezecek çok sayıda yer bulabilirsiniz. Kentin en işlek yerlerinden biri Altstadt adı verilen ve dünyanın en uzun bar masası olarak lanse edilen yeridir. Burada sıra sıra barlar vardır ve birbirine bitişik yüzlerce masa bulunur. Şehirde ayrıca Rhine Kulesi, Parlamento binası, Benrath Sarayı, Marktplatz ve Opera binaları da gezilebilir.
Düsseldorf belki de Almanya'nın en şık insanlarını görebileceğiniz bir şehirdir. Moda bu şehirde çok önemlidir dünyaca ünlü markaların mağazaları bu şehirde şube açmayı tercih eder. Genelde zengin Almanların yaşadığı söylenir aynı zamanda şehirde çok sayıda Türk de yaşar.
Bu kent genelde yağışlı bir iklime sahiptir. Şehre yazın ya da bahar aylarında gitmek daha cazip olacaktır. Diğer Alman kentlerinde olduğu gibi bu şehirde de ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Tren, tramvay gibi ulaşım araçlarıyla toplu ulaşımda problem yaşamazsınız. Havalimanı şehir merkezine yakındır. 5-6 km mesafedeki Düesseldorf Havalimanı'ndan kent merkezine toplu ulaşım bulunur.
Özellikle sanayi fuarlarıyla ünlenmiş bu şehirde gece yaşamı da hareketlidir. Kentte gündüzleri tarihi yerleri gezip geceleri eğlence mekanlarına gidebilirsiniz. Ren nehri ve parklar da şehre doğal güzellik katar.
 

Düsseldorf Galeri

Düsseldorf Şehir Rehberi