Detroit Otelleri Ara

En uygun Detroit otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Detroit otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Detroit Hakkında

Detroit, General Motors, Ford, Chrysler gibi önemli otomobil markalarının üretim yeri olan ve 4,5 milyon nüfusuyla da ABD’nin en büyük 11. şehridir. Ancak Amerikan hatta dünya otomobil üretiminin kalbi sayılan Detroit, son yıllarda ekonomik krizleriyle de gündeme geliyor. Şehirdeki pek çok fabrikanın kapanması sebebiyle bazı semtleri hayalet kent görünümü kazanmış.
 
Michigan eyaletinin de başkenti olan Detroit, 1701 yılında Fransızlar tarafından kurulmuştur. Adı da Fransızca Su yolu anlamına gelir. Detroit’te; Institute of Arts, Tarih Müzesi, Guardian Binası, Comerica Park, St. Mary’s Kilisesi, Bilim Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Opera Binası gibi yerler gezilebilir. Kent merkezinde genelde siyahi nüfus yaşar. Beyazlar ise şehrin dışındaki banliyölerde yaşar.
 
Detroit sanayi üretimiyle dikkat çeken bir şehir olduğu için turistik çok fazla seçenek sunmaz. Her mevsim yağışlı geçen Detroit’in kış mevsimi de serttir. Hatta zaman zaman buz yağışları da olur. Yazlar da serin geçer. Ancak en az yağışı Haziran-Temmuz ayları arasında alır. Şehirde başka ülkelerden gelenlerin kurduğu Meksika Mahallesi, Yunan mahallesi, Hindistan köyü gibi yerler de gezilebilir. Eğer vaktiniz varsa Niagara şelalelerine de uğrayabilirsiniz. Burası Kanada sınırında yer alan dünyanın en ünlü şelalesidir içinde doğal bir parkı da bulunuyor.
 

 

Detroit Galeri