Columbus Otelleri Ara

En uygun Columbus otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Columbus otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Columbus Hakkında

Ohio eyaletinin en büyük şehri ve başkenti olan Columbus, aynı zamanda ABD’nin 15. büyük kentidir. 1812 yılında Scioto ve Olentangy Nehirleri'nin arasına kurulan kent, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un adını almıştır. Columbus’ta yazlar sıcak ve bunaltıcı, kışlar soğuk ve kuru geçer. Columbus Güzel Sanatlar Müzesi, Wexner Sanat Merkezi, Franklin Parkı Serası, Bilim ve Endüstri Merkezi, Ohio Tarih Merkezi ve Büyük Darby Çayı, şehrin önemli turistik noktalarındandır. Columbus’un ekonomisi sigortacılık, bankacılık, moda, yiyecek, giyecek, eğitim, sağlık hizmetleri, turizm ve teknoloji gibi birbirinden farklı birçok alana dayanmaktadır. Şehir, mimari simgeleri, müzeleri, park ve bahçeleriyle turistler açısından pek çok seçenek barındırır. Columbus, senfoni orkestrası, bale akademisi, tiyatroları ile aynı zamanda bir sanat kentidir.

Columbus Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu Sibirya kaplanları, çitalar, kutup ayıları ve kanguruların da yer aldığı zengin koleksiyonuyla dünya çapında bir üne sahiptir. Parkın içindeki Zoombezi Bay adlı su ve eğlence parkı ise hayvanat bahçesine gelen ziyaretçilerin ikinci uğrak noktasıdır. Ekolojik çeşitliliği ve doğal güzelliği ile Büyük Darby Çayı, Whetstone Park'ın içinde, 53.000 metrekarelik bir alanı kaplayan harika Güller Bahçesi ve Chadwick Ağaç Parkı, doğaseverlere hitap etmektedir. Kısaca Columbus, tarih, kültür, sanat ve doğa alanındaki çeşitliliği ve gezi seçenekleriyle turistlere her açıdan keyifli bir seyahat imkanı sunmaktadır.

Columbus hava ulaşımı kentin ana havalimanı olan Port Columbus International Airport ile sağlanabilmektedir. Havaalanından yurtiçinde, San Francisco ve Seattle dışındaki hemen her büyük merkeze ve Kanada ile Meksika gibi ülkelere uçuşlar yapılmaktadır. Havaalanı, Columbus kent merkezine 10 dakikalık kısa bir mesafede yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu taşıma da vardır ancak toplu taşımayla ulaşım daha uzun sürmektedir. İstanbul – Columbus arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarma ile 14 saat 45 dakikadan başlamaktadır.

Columbus Galeri