Çıralı Otelleri Ara

En uygun Çıralı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çıralı otellerini listele.

Çıralı Hakkında

Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Çıralı, daha çok şehrin kalabalık plajları ve tatil köylerinden uzaklaşmak isteyenlere hitap eden bir tatil beldesi. Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük milli parklarından biri olan Olympos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde bulunan Çıralı’nın yaklaşık 3 km uzunluğunda bir sahil şeridi var. Antik kentleri, ören yerleri, tarihi evleri, çarşı pazarları, doğayla iç içe vakit geçirebileceğiniz parkları, temiz ve bakımlı plajları ile ünlü Çıralı ve çevresindeki başlıca gezilecek yerler, adeta zamanda yolculuğa çıkaran Olympos Antik Kenti ve Phaselis Antik Kenti ve yılda yüz binlerce turistin ziyaret ettiği meşhur Yanartaş. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Çıralı, dört mevsim ziyaret edilebilir bir yer.

Çıralı küçük bir yer olduğu için gezilecek yerlerin hepsi birbirine yakın ve ulaşım genellikle yürüyerek ya da taksiyle sağlanıyor. Antalya mutfağına özgü lezzetleri Çıralı gibi otantik bir yerde tatmak gerçekten de çok farklı bir deneyim. Çıralı’daki restoranların birçoğunda deniz mahsulleri, et çeşitleri, zeytinyağlılar ve meze çeşitleri servis ediliyor. Çıralı’nın en popüler restoranları, Karakuş Restoran, Azur Aida Restoran ve Olaender Restoran. Çıralı’da gerçekleşen festivaller ise şöyle; Çıralı Denizkaplumbağası Festivali (haziran) ve Çıralı-Yanartaş Ateş Festivali (temmuz).

Antalya Kaş yolu üzerinde konumlanan Çıralı, Antalya il merkezinden 70 km, Kemer ilçe merkezinden ise 35 km uzaklıkta yer alıyor. Karayoluyla Çıralı’ya ulaşacaksanız eğer Antalya-Muğla D-400 karayolunu kullanabilir veya şehirlerarası otobüsle Antalya merkeze ya da Kemer’e geldikten sonra otobüsle Çıralı’ya gidebilirsiniz. Hava yolu ulaşımını tercih edecekseniz, öncelikle Çıralı’ya en yakın havalimanı olan Antalya Havalimanı’na gelmelisiniz. Ardından Antalya Havalimanı’ndan Antalya Otogarı’na ulaştıktan sonra Çıralı otobüsüne binebilirsiniz.

Çıralı Galeri

x