Şikago Otelleri Ara

En uygun Şikago otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şikago otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şikago Hakkında

Bir zamanlar Kızılderililerin anavatanı olan Şikago, bugün Amerika’nın 3.büyük kenti haline gelmiştir. İsmi de zaten Kızılderili dilinde ‘güçlü’ anlamına gelmektedir. Illinois Eyaleti’nin başkenti olan Şikago, Michigan gölü etrafına konumlanmış gökdeleni bol, yeşili bol bir şehirdir. Skandallar, çalkantılarla ünlü bu şehre aynı zamanda “Rüzgarlı şehir” de denmektedir. Amerikan film ve medya sektörünün önemli bir kentidir. Şehirleşme çok iyidir. Büyük bir kent olmasına rağmen gezmesi kolaydır.
 
Michigan gölü etrafındaki parkları, eğlence merkezleri en çok gezilesi yerleridir. Onun dışında Grant Park, Sears Tower, Adler Planetaryum, Navy Piyer, 360 Chicago, Sheed Akvaryum gibi yerler gezilebilir. Şikago 4 mevsimin yaşandığı bir şehir. Kışın rüzgarı çok olduğu için gezerken üşüyebilirsiniz. Şehirde bahar ayları ise kısa sürüyor. Yazın ise sıcak ve yağışlı olabiliyor. Şehri gezmek için en ideal zamanların Eylül, Ekim ya da ilkbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Şikago yıldızlı ünlü restoranlarıyla meşhur. Ağız tadınıza düşkünseniz dünyaca ünlü restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.
 
Jazz ve blues müziğin anavatanında çok güzel gece kulüpleri de var. Alışveriş konusunda da iyi seçenekler sunan Chicago’da en ünlü alışveriş caddesi Magnificient Mile. THY’nin Şikago’ya her gün direkt uçuşları bulunuyor. İstanbul’dan uçuş yaklaşık 11 saat sürüyor. Şikago’da iki havalimanı var. O’hare ve Midway havalimanlarından taksi ya da trenle şehir merkezine yaklaşık 45 dakikalık yolculukla ulaşabilirsiniz. Şehir içi toplu ulaşım araçları konusunda ise sıkıntı yaşamazsınız.

 

Şikago Galeri

Şikago Şehir Rehberi