Cardiff Otelleri Ara

En uygun Cardiff otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cardiff otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cardiff Hakkında

Galler’in başkentidir. Ülkenin en büyük, Birleşik Krallık’ın ise dokuzuncu büyük kentidir. 1905 yılında Kral VII. Edward tarafından ‘şehir’ ünvanı verilen Cardiff, 1955 yılında da ülkenin başkenti ilan edilmiştir. Kuruluşu 6 bin yıl öncesinde Romalılar’a dayanır. Galler’in; kültür, sanat, turizm, siyasi ve spor merkezidir. Ülkenin en büyük nehri Taff Irmağı, kentin içinden geçmektedir. 1905 yılına kadar balıkçılıkla geçinen küçük bir sahil kasabası görünümündeki Cardiff, güneyindeki kömür madenleri ve limanı sayesinde ticaret ve endüstrinin en çok geliştiği Galler kenti olmuştur.

1990’lı yıllardan beri büyüme atağını sürdürmektedir. Bu gelişim sürecinde kentte, yeşilin önplana çıktığı doğal dokuya ve tarihi zenginliğe en ufak bir zarar verilmemiştir. Havası en temiz Birleşik Krallık kentlerinden birisidir. Rugby, futbol ve kriket sporları, kentte yüksek ilgiye sahiptir. Şehrin iki ikonik yapısı Milenyum Stadyumu ve Galler Milenyum Merkezi, şehirdeki modern mimarinin en çarpıcı örnekleridir. Cardiff Kalesi, Llandaff Katedrali, Aziz Fagan Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Müze, City Hall ve Red Castle, kentin en dikat çekici gezi merkezleridir.

Gösteri dünyasına da katkıları olan Cardiff, ünlü televizyon dizisi Doctor Who’nun çekildiği stüdyolara ev sahipliği yapmaktadır. Dizi hayranlarının akınına uğrayan ‘Doctor Who Experience’ alanı, isteyenlere dizideki aksiyon sahnelerini deneyimleme fırsatı sunmaktadır. Ayrıca Anthony Hopkins ve Catherine Zeta Jones bu şehirde doğmuştur. Cardiff, sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Yağış miktarı oldukça fazladır. Cardiff Havaalanı kent merkezine 12 km. uzaklıktadır. Ayrıca Londra’ya yakın bir konumda olması nedeniyle Heatrow Havaalanı, Cardiff şehir merkezine 1,5 saatlik mesafededir.

Cardiff Galeri