Ana sayfa   Otel   Güney Afrika   Cape Town

Cape Town Otelleri

En uygun Cape Town otel fiyatları arasında sıralama ve karşılaştırma yapabilir, en ucuz Cape Town otellerini listeleyebilirsiniz.

 1. Pepperclub Hotel & Spa

  Cnr Loop and Pepper Street

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  280 değerlendirmeye göre
 2. Villa Honeywood Guest House

  2 15th Avenue

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  13 değerlendirmeye göre
 3. Kronendal Heritage

  Southern Cross, Valley Road

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  24 değerlendirmeye göre
 4. Cape Royale Luxury Hotel and Spa

  47 Main Road Green Point

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  752 değerlendirmeye göre
 5. Alphen Boutique Hotel

  Alphen Drive, Constantia

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  36 değerlendirmeye göre
 6. Villa Coloniale

  11 Willow Road

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  30 değerlendirmeye göre
 7. Rodwell House

  Rodwell Road

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  52 değerlendirmeye göre
 8. Steenberg Hotel

  10802 STEENBERG ESTATE, TOKAI ROAD W. Cape--Garden Route

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  260 değerlendirmeye göre
 9. St James Manor & St James Seaforth

  108 Main Road St.James

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  14 değerlendirmeye göre
 10. Ezard House

  20 Theresa Avenue

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  65 değerlendirmeye göre

Cape Town Rehberi

Cape Town Hakkında

Cepe Town, Güney Afrika'nın en güney ucunda Afrika, Hollanda ve İngiliz kültürleriyle harmanlanmış kozmopolit bir şehirdir. Kentte uzun yıllar sömürge olarak yaşamış Afrikalı siyahiler, oldukça zengin bir yaşantı süren beyazlar bir arada yaşar. Şehrin bazı kısımları son derece modern, düzenli ve görkemlidir. Cepe Town ayrıca Güney Afrika Cumhuriyeti'nin yasama başkentidir. Güney Afrika'da ilginç bir şekilde Cape Town yasama, Pretoria yürütme ve Bloemfontein ise yargı başkentidir. 3,5 milyon nüfusuyla Güney Afrika'nın en büyük ikinci şehri olan Cape Town'da gezilecek çok yer vardır.

Bir zamanlar şiddetli ırk ayrımlarının yaşandığı kentte insanlığın bu kara tarihine tanıklık edecek yerler görebilirsiniz. Parti ve spor organizasyonlarıyla da kent yılın neredeyse her günü hareketli bir şehir olmayı başarmıştır. Cape Town'da Afrika'nın en güney ucu Ümit Burnu, plajları, Robben Adası, Köle Barınak Müzesi, Masa Dağı, Kirstenbosch Botonik Bahçeleri gibi yerler gezilebilir.

Gezilecek Yerler:

Ümit Burnu: Cape Town'a yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki Ümit Burnu Afrika'nın en güney ucudur. Burada 1860'da yapılmış bir fener karşılar sizi. Bu anınızı mutlaka fotoğraflayın.

Robben Adası: Nelson Mandela'nın 27 yıl yaşadığı bu hapishane, bugün ziyarete açık. Burası bir ada hapishanesi ve botlarla gidilebiliyor.

Köle Barınak Müzesi: Bir zamanlar Hollandalı bir şirkete ait kölelerin kaldığı bir yermiş. Günümüzde kölelik tarihi hakkında önemli eserlerin sergilendiği bir müzeye dönüştürülmüş.

Masa Dağı: Dünyanın 7 doğal harikasından biri olan Masa Dağı masa şeklinde zirvesiyle ünlü. Buraya teleferikle çıkılabiliyor. Şahane bir manzarası olduğunu söyleyebiliriz.

İki Okyanus Akvaryumu: Atlas ve Hint Okyanusu'na ait binlerce canlının barındığı bir akvaryum. İsteyenler burada köpek balıklarıyla birlikte yüzebiliyor.

Victoria Alfred Waterfront: Kentin en turistik yeri diyebiliriz. Eski bir limandan bugün otellerin, mağazaların restoranların yer aldığı bir yere dönüştürülmüş.

Bo Kaap Bölgesi: Bu bölge kentte Müslümanların yaşadığı yer. Renkli evleri, sokakları ve camileriyle dikkat çekici ve görülmeye değer.

Kirstenbosch Botanik Bahçeleri: Masa Dağı'nın eteklerinde yer alan bu botanik bahçe, UNESCO tarafından korunmaya alınmış ilk bahçe olma özelliğine sahip. Binlerce tür bitkiyi görebilirsiniz.

Güney Afrika Müzesi: Afrika'nın çok eski tarihine kadar her şeyi bulabileceğiniz bir müze. İçerisinde 700 milyon yaşındaki fosillerden tutun taş devri eserlerine kadar çok sayıda eser var.

Nasıl Gidilir?

Cape Town'a İstanbul'dan direkt uçuşlar bulunuyor. Cape Town uçuşları yaklaşık 12 saat sürüyor.

Gece Hayatı:

Cape Town'un renkli bir sanat yaşamı var. Ancak turistik bir şehir olduğu için gece kulüpleri, barlar ve ünlü restoranlar da bulunur. Genelde eğlence hayatı Victoria Alfred Waterfront bölgesinde yer alıyor. Otellerin geneli de bu bölgede bulunduğu için kolayla gezip eğlenmek mümkün. Bree Stret'teki Andunion, Long Street'teki Mama Africa ve Napier Street'teki yeri Piano Bar şehrin ünlü mekanları. The Fiction Bar ve The Wiating Room ise ünlü gece kulüpleridir.

Ulaşım:

Cape Town'da toplu ulaşım o kadar yaygın değil. Ancak şehir içinde araba kiralama ve taksi seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca turistler için günübirlik turlar da bulunuyor. Bunlar daha uygun gelebilir. Şehir içinde ayrıca rikkis denilen taksi dolmuşları da kullanabilirsiniz.

Bunları Yapmadan Dönmeyin:

Ümit Burnu'na gitmeden

Kirstenbosch Botanik Bahçeleri'ni gezmeden

Robben Adası'nı gezmeden

İki Okyanus Akvuryumu'nu görmeden

Köle Barınak Müzesi'ni gezmeden

Bo Kaap Bölgesi'ni gezmeden

Güney Afrika Müzesi'ni gezmeden dönmeyin.

Alışveriş:

Alışveriş için Waterfront Rıhtımı bölgesine gitmek gerekir. Zaten otellerin geneli de bu bölgede yer alıyor. Watershed alışveriş merkezinde dünyaca ünlü markaların mağazalarını bulabilirsiniz. Yine yöresel Afrika ürünleri satan stantlardan da orijinal şeyler alabilirsiniz.

x