Bükreş Otelleri Ara

En uygun Bükreş otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bükreş otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bükreş Hakkında

Romanya'nın başkenti Bükreş, geniş caddeleri, tarihi binaları, meydanları ve büyük parklarıyla dikkat çeken bir şehirdir. Oldukça planlı bir yerleşime sahip Bükreş'te trafik sorununun olmadığını söyleyebiliriz. Geniş caddeleri, planlı sokaklarıyla gezmek için rahat bir şehirdir. Bükreş'te Ulusal Tarih Müzesi, Parlamento Binası, Stavropoleos Kilisesi, Köy Müzesi, Yahudi Tarihi Müzesi, Ateneul Roman Konser Salonu, Baran Kalesi gibi yerler gezilebilir. Parlamento Binası ve Meydanı Komünist Lider Çavuşesku tarafından yaptırılmış ihtişamlı bir bina. Burayı rehberli turlarla birlikte gezebilirsiniz. Bir de muhteşem bir bina olan Ateneul Roman'da bir konser izlemeniz harika bir deneyim olacaktır.

Alışveriş içinse Magheru, Catergiu Bulvarlarını gezebilirsiniz. Bükreş parklarıyla da dikkat çeken bir şehir. Kentte çok sayıda park var. İnsanlar ailece buralarda bisiklete biniyor, paten kayıyor ya da frizbi oynuyor. Çişmigu yani Çeşmeci Parkı, Harestrau Parkı, Izvor Parkı önemli parkları. Doğu Bloku ülkelerindeki gibi yer yer büyük apartmanlar var. Ancak bazı semtlerde çok şirin Romen mimarisi örnekerini taşıyan yapıları da görebilirsiniz. Özellikle Doktorlar Mahallesinde Romen evleri çok güzel. Bükreş'te yeme içme konusunda zorlanmazsınız. Fiyatlar gayet makul yani İstanbul ortalamasına göre yemek ve içki fiyatları uygun.

Bükreş Havalimanı'ndan şehir merkezine 783 nolu otobüsle gidebilirsiniz. Otobüsle yolculuk yaklaşık 45 dakika sürüyor. Dilerseniz taksi de tutabilirsiniz. 25-30 TL civarında bir ücretle taksiyle de şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Bükreş'te kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Kış sıcaklıkları 1-4 derece arası bazen de kar yağışlı geçer. Yazın ise 27-30 derece arası sıcaklık görülür. Gezmek için en uygun zamanların bahar ve yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Bükreş Galeri

Bükreş Şehir Rehberi

Bükreş Seyahat Yazıları