Brezilya Otelleri Ara

En uygun Brezilya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Brezilya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Brezilya Hakkında

Brezilya, Güney Amerika kıtasının en büyük ve kalabalık ülkesi. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan ülkenin Ekvador ve Şili hariç tüm Güney Amerika ülkelerine sınırı bulunuyor. Brezilya’nın resmi dili Portekizce. En önemli şehirleri Rio de Janeiro, Sao Paulo, Foz do Iguaçu ve Belem. Ülke ekonomisinin bel kemiğini demir, soya fasulyesi ve özellikle kahve ihracatı oluşturuyor. Brezilya genelinde tropikal iklim hâkim.

Ülkenin büyük kesiminde sıcaklık yıl boyu 17-30 derece arasında ölçülüyor. Hava koşulları açısından Brezilya gezisi için en uygun dönem aralık ile mart ayı arasındaki zaman dilimi. Ancak ülkeyi ziyaret için en çok tercih edilen dönem her yıl büyük bir görsel şölene dönüşen ve tüm dünyada ses getiren Rio Karnavalı zamanı. Dilerseniz sadece festivali izlemekle kalmayabilir ve ülkenin milli dansı olan samba öğreten kurslara katılabilirsiniz. Brezilya ziyaretçilerinin mutlaka görmesi tavsiye edilen yerlerin başında oldukça geniş bir alana yayılan ve etkileyici bir manzara sunan İguaçu Şelaleleri geliyor. Kurtarıcı İsa Heykeli de büyüklüğü ve konumu ile görenleri büyülüyor. Dünyanın en uzun ikinci nehri olan Amazon Nehri ve çok sayıda bitki türüne ev sahipliği yapan ve bir kısmı hâlâ keşfedilmemiş olan Amazon Ormanları da meraklılarını bekliyor.

Brezilya seyahatiniz sırasında ülkenin milli yemeği olan feijoadayı deneyebilirsiniz. Hemen her tropik meyveyi Brezilya’da bulabilirsiniz. Balık ve karides de bu okyanus kıyısı ülkesinde mutlaka denemesi gereken lezzetlerden. Çok lezzetli ve çeşitli kahve türlerinin tadına bakabilir ve dönüşünüz için alabilirsiniz. Futbolun marka olmuş büyük isimlerinin vatanı olan Brezilya’ya gelenler arasında forma almak da çok yaygın.

Brezilya ayrıca harika kumsallara da sahip. Seyahatinizi bir festival, spor ya da kültür gezisinin ötesine taşıyarak Atlas Okyanusu kıyısında bulunan harika kumsallarda deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

İlginç hayatlara dâhil olmak ya da gözlemlemek için farklı mimarisi ve yaşam tarzıyla görenleri şaşırtan ''favela'' olarak anılan varoş mahallerini de ziyaret edebilirsiniz. Ancak bu yerlere geç saatlerde gitmemeye ya da yalnız kalmamaya dikkat etmelisiniz.

Futbolun taçlandığı, sambanın anavatanı olan, güler yüzlü ve sıcakkanlı halkıyla misafirlerini mutlu eden Brezilya’ya gidebilmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilirsiniz. Uçuş alternatiflerini karşılaştırabilir ve Brezilya'nın birçok kentine biletinizi satın alabilirsiniz.