Brescia Otelleri Ara

En uygun Brescia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Brescia otellerini listele.

Brescia Hakkında

İtalya’nın turizm merkezi kentidir. Ülkenin kuzeydoğusundaki Veneto Bölgesi’nde yer alır. Milano ve Venedik’in tam ortasındadır. Verona, sahip olduğu ve koruduğu tarihi ve kültürel doku nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. İtalya’nın en büyük ikinci nehri olan Adige Nehri, kenti ikiye ayırmaktadır. Etrüskler tarafından kurulduğu varsayılan Verona, Roma İmparatorluğu döneminde önemli bir politika ve ticaret merkezi olmuştur. Ortaçağda güçlü bir depremle yıkılan kent, Romanesk mimari tarzında yeniden inşa edilmiştir. Günümüzde şehir, bu dönemden kalma çok sayıda yapı barındırmaktadır. Verona dünyanın en ünlü aşk trajedisine de ev sahipliği yapmıştır. Kan davalı Capulet ve Montegue ailelerinin çocukları olan Romeo ve Juliet, sonu ölümle biten ölümsüz aşklarını bu kentte yaşamışlardır.

İtalyan yazar Matteo Bandello’nun gerçek bir öyküden yola çıkarak yazdığı eser William Shakespeare tarafından oyunlaştırıldığında, Romeo ile Juliet aşkı ve dolayısıyla Verona kenti tüm dünyada ün kazanmıştır. Trajedinin yaşandığı mekanlardan birisi olan Juliet’in Evi, bugün kentin en çok ziyaret edilen noktasıdır.

Verona’nın en önemli tarihi yapısı, Roma Dönemi’nden kalma Arena’dır. Şehrin en kalabalık ve merkezi noktası Bra Meydanı’nda bulunmaktadır. Bugün dünyanın üçüncü büyük amfi-tiyatrosu olan Arena, her yıl yaz aylarında düzenlenen ve alanında en önemli etkinlik olan Opera Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır. M.S. 30 yılında, Roma’daki Colosseum’a benzer nitelikte inşa edilen Arena, 30 bin seyirci kapasitesine sahiptir. Bra Meydanı, Erbe Meydanı, Juliet’in Evi, Castelvecchio, Adige Nehri ve köprüsü ile Lamberti Kulesi, kentin başlıca gezi merkezleridir. Verona, ılıman iklim etkisindedir. Verona Havaalanı, şehir merkezinin 5 km. güneybatısında bulunmakadır.

Brescia Galeri