Bozburun Otelleri Ara

En uygun Bozburun otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bozburun otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bozburun Hakkında

Ege’nin huzur aşılayan tatil merkezlerinden Bozburun, Marmaris’e bağlı son derece sevimli bir kasaba. Nüfusu 2 bine yaklaşan kasabada özellikle yaz dönemi turistik anlamda hayli yoğun geçiyor. Dalaman Havalimanı üzerinden ulaşılabilen Bozburun’a Türkiye'nin bazı noktalarından Marmaris üzerinden seyahat de mümkün. Genellikle butik tesislere ev sahipliği yapan Bozburun, bu anlamda kalabalıklardan uzaklaşmak ve sakinleşmek adına oldukça elverişli bir adres.

Bozburun veya Marmaris üzerinden hareket eden teknelerle gelebileceğiniz Selimiye ise bölgenin bir başka muazzam keyif rotası. Her yıl pek çok turist tarafından ziyaret edilmesine rağmen bakir doğasını koruyan Selimiye’de sabahları taze Ege mahsulleri ile kahvaltı yapmak veya akşam olduğunda manzaraya karşı enfes yöresel yemekleri tatmak bambaşka bir keyif anlamına geliyor. Balığın yanı sıra deniz börülcesi, patlıcan salatası ve kabak çiçeği dolması bölgede masaları donatan lezzetler arasında. Bozburun’a geldiğinizde ayrıca yörenin meşhur peksimetini de tadabileceğinizi anımsatalım.

Antik dünyanın gizemlerine meraklı ziyaretçiler Bozburun gezisi sırasında Hygassos ve Bybassos gibi isimlerle anılan antik kentleri dolaşabilirler. Enfes gün batımı manzarasıyla meşhur Söğüt Köyü’nün yakınlarında yer alan Thyssanos Antik Kenti, bu alanda dikkate değer bir başka durak. Yüzyıllar öncesinden kalan eski eserlerle muazzam doğayı bir araya getiren Taşlıca Köyü ise hiç kuşkusuz Bozburun’un en fotojenik noktaları arasında. Yemyeşil ağaçlarla çevrelenen köy evlerinin etrafında gezerken doğanın güzelliği karşısında objektifinizi hangi yöne çevireceğinizi şaşırabilirsiniz.

Bazıları sadece yetişkinlere hizmet veren Bozburun otelleri, huzurlu atmosferleri sayesinde genellikle tatilden beklentisi dinlenmek olanları çekiyor. Güneşlenme terası, havuz havlusu, klima, çamaşırhane, kuru temizleme, ütü, plaj şemsiyesi ve havaalanı servisi ise Marmaris otelleri tarafından müşterilere ücretli veya ücretsiz olarak sağlanan olanaklar arasında. Doğada yürüyüş, tekne gezisi veya dalış gibi aktiviteler konusunda Bozburun son derece ideal. Buna karşılık kasaba, popüler tatil beldelerinin aksine, gece hayatı söz konusu olduğunda pek fazla seçenek barındırmıyor. Eğer hava karardıktan sonra eğlenmek isterseniz Marmaris ilçe merkezinde bulunan mekanları değerlendirebilirsiniz. Sahilde balık keyfi ve kafa dinlemek için ise Bozburun’dan fazla uzak olmanıza gerek yok.

Bozburun Galeri

Bozburun Seyahat Yazıları