Birmingham Otelleri Ara

En uygun Birmingham otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Birmingham otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Birmingham Hakkında

Birmingham, İngiltere'nin Batı Midlands bölgesi içinde yer alan Londra'dan sonra 1 milyonu aşkın nüfusuyla en büyük ikinci şehridir. Kentte İngilizlerin yanısıra İrlanda, Asya kökenli ve siyahi vatandaşlar da yaşar. Sanayi devrimi sonrası dünyanın önemli saniyi, ekonomi ve bilim merkezi olmuş bir kenttir. Kentte tarihi eser ve yemyeşil büyük parklar çoktur.

Şehirde içerisinde pek çok müzeyi barındıran Birmingham müzeleri, Birmingham Katedrali, Merkez Camisi, Lickey Hills Park, Warwick Kalesi, Sheakspeare'nin doğduğu Standford Upon Avon, Sarehole Su Değirmeni, Cadbury Dünyası gibi yerler gezilebilir. Birmingham'a İstanbul'dan yaklaşık 4 saat süren bir uçuşla ulaşabilirsiniz. Birmingham Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 12 km uzaklıktadır. Kent merkezine tren, otobüs, taksi ya da araba kiralayarak gidebilirsiniz.

Birmingham'da İngiliz mutfağının yanısıra Asya mutfağından örnekler de bulabilirsiniz. Tatlı soğan püreli tavuk ünlü bir yemeğidir. Kentte komedi kulüpleri, barlar, tiyatrolar, gece kulüpleri olmak üzere eğlence anlamında çok çeşitli seçenekler de bulunur.

Birmingham'da yılın neredeyse tamamında yağış görülür. Bir tek Haziran Ağustos ayları arasında yağışlar seyrek görülür. Bu dönem yeşilin binbir tonunu barındıran çok güzel manzaralar sunar. Bu yüzden gitmek için en uygun zamanların yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Birmingham Galeri