Beyşehir Otelleri Ara

En uygun Beyşehir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beyşehir otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beyşehir Hakkında

Akdeniz'in Göller Bölgesi'nde yer alan Beyşehir coğrafi konum olarak oldukça şanslı bir ilçe. Batı Toroslar'ın arasında çukur bir alanda konumlanan ilçe verimli bir düzlük olan Beyşehir Ovası'nı ve Beyşehir Gölü'nü içinde bulunduruyor. Etrafı sarp kayalıklarla çevrili olan ilçenin çevresindeki dağlar yemyeşil ormanlarla kaplı. Akdeniz'e 65 kilometre uzaklıkta bulunan ilçenin doğusunda Konya; kuzeyinde Doğanhisar, Hüyük ve Ilgın; kuzeydoğusunda Derbent; kuzeybatısında Şarkikaraağaç ve Eğirdir; doğusunda Meram; güneyinde Seydişehir ve Derebucak var. 

10 bin yıllık tarihiyle dikkat çeken Beyşehir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihi dokusunu bugüne kadar devam ettirebilmiş bölgelerden biri. Günümüze kadar yaşayan eserleri sayesinde geçmişine dair bilgi sahibi olabildiğimiz ilçenin en önemli devrini Hititler Dönemi'nde yaşadığı düşünülüyor. Anadolu Selçukluları döneminde Türkleşmeye başlayan bölge Eşrefoğlu Beyliği'nin kuruluşuyla Beyşehir ismini almış. Erbaba Höyüğü, Kurt Beşiği, Eflatun Pınar Anıtı ve Kubadabad Sarayı bölgenin tarihini izleyebileceğiniz yerlerden. 

Yağış şartları bakımından Akdeniz iklimi, sıcaklıklar bakımından Karasal iklim özellikleri gösteren ilçenin turizmine en büyük katkıyı Türkiye'nin en büyük gölleri arasında üçüncü sırada olan Beyşehir Gölü sağlıyor. Milli Park olarak tanımlanan gölün üzerinde otuza yakın ada bulunuyor. 13 çeşit balığın yaşadığı göl çevresinde kamp kurma, piknik yapma ve plaj alanını kullanma gibi olanaklar mevcut. Trekking, dağ bisikleti, safari, balıkçılık, yamaç paraşütü gibi aktiviteleri gerçekleştirebileceğiniz Beyşehir'de yılın her dönemi göl kenarına kurulu butik oteller, pansiyonlar ve apartlar bulabilirsiniz.

Beyşehir Galeri

Beyşehir Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun Sezon
Ocak Temmuz
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor.

Beyşehir Seyahat Yazıları