Beyrut Otelleri Ara

En uygun Beyrut otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beyrut otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beyrut Hakkında

Beyrut bir zamanlar Ortadoğu'nun Paris'i olarak adlandırılan, savaşlardan sonra yaralarını sarmaya çalışan kozmopolit bir şehirdir. Lübnan'ın da başkenti olan Beyrut'un Akdeniz'e kıyısı vardır. Bu liman şehri, eğlence hayatı, tarihi ve turistik yerleriyle Ortadoğu'nun cazibe merkezi konumundadır.

Şehirde Arap, Mülteci, Suriyeli, Hristiyan, Ermeni gibi pek çok millet ve dinden insan yaşamaktadır. Şehirde taksilerde taksimetre yok, bu yüzden pazarlık yapmanız çok önemli. Ya da dolmuş gibi o yöne giden taksilerde siz de az bir ücret vererek binebiliyorsunuz. Yemekler konusunda çok sıkıntı yaşamazsınız. Özellikle bizim Hatay mutfağına meraklıysanız çok şanslısınız. Dünyaca ünlü Beyrut yemeklerini yapan güzel restoranlar var. Kısıra benzeyen tabule, çam fıstığıyla yapılan humus, patlıcan salatası cinsi olan babaganuş ve içli köfteye benzer kebbeh denilen bizim damak tadımıza uygun yemekleri var.

Beyrut'ta Milli Müze, Byblos, Place d'Etoile, Corniche, şehir merkezi, Güvercin Kayalıkları, Al Omari Camisi, Saint Jeorge Maronite Kilisesi, Jetta gibi yerleri gezebilirsiniz. Beyrut'ta Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Gezmek için en ideal zamanlar, ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bahar aylarında da hava sıcaklığı yüksektir.

Beyrut'ta golf, balon turu gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Yine denize girmek için güzel plajları bulunur. Aynı zamanda Beyrut tarzı eğlence yerleri de çok popüler. Oldukça ihtişamlı canlı müzikli eğlenceler yılın her akşamı bulunur. Gitmişken bir de Beyrut eğlence hayatından örnekler sunan yerlere gidebilrsiniz. Beyrut Refik Hariri Havalimanı'ndan kent merkezine toplu ulaşım yoktur. Şehir merkezine taksilerle gidebilirsiniz. Taksilerle pazarlık yapmayı unutmayın.

Beyrut Galeri

Beyrut Şehir Rehberi