Bergamo Otelleri Ara

En uygun Bergamo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bergamo otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bergamo Hakkında

Milano, İtalya'nın Roma'dan sonra ikinci büyük şehri ve aynı zamanda Lombardiya bölgesinin başkentidir. Moda ve otomotiv sektörünün en önemli şehirlerinden biri olan Milano, Avrupa'nın en zengin kentlerinden biridir.

Kuzey İtalya'da yer alan Milano'da şehrin adıyla anılan Duomo di Milano, dünyanın ilk alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala, Da Vinci'nin son akşam yemeği tablosunu barındıran Delle Grazie Kilisesi, Brera Sarayı, Castello Sforzesco gibi yerler gezilebilir. İki büyük takıma ev sahipliği yapan Milano'da Milan ve Inter'in maçlarını oynadığı San Siro Stadyumu da gezilecek yerler arasında yer alır. Milano'nun alışveriş caddelerinde ünlü İtalyan markalarının mağazaları yer alır. Bu şehirde çok sayıda moda okulu da vardır.

Milano'nun biraz şehir dışına çıkarsanız Como Gölü çok popülerdir. Gölün etrafında ünlülerin villaları yer alır. Milano'da şehir içi ulaşımında metro ağı yaygındır. Yine İtalya'nın diğer şehirlerine Bologna, Floransa, Napoli ve Roma'ya hızlı tren seferleri de yapılır. Kentte yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk geçer. Bu yüzden gezmek için en uygun zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz.

1,5 milyona yakın nüfusuyla İtalya'nın Roma'dan sonra ikinci en büyük şehri olan Milano'da üç büyük havalimanı bulunur. Malpensa, Linate ve Orio al Serio Havalimanları otobüs ya da trenlerle ulaşım sağlanabilir.

Bergamo Galeri

Bergamo Şehir Rehberi