Belçika Otelleri Ara

En uygun Belçika otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Belçika otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Belçika Hakkında

Batı Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden Belçika, 11 milyona yaklaşan nüfusu ve zengin tarihi geçmişiyle dünyanın en önemli siyasi, ekonomik ve kültürel merkezlerinden biri.

Ülkede Felemenkçe, Fransızca ve Almanca olmak üzere üç ayrı dil konuşuluyor. Kültürel olarak da farklı bölgelere ayrılan ülkede her yıl çok sayıda uluslararası konser, festival ve sergi düzenleniyor. Hollanda ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks ülkelerinden biri olan Belçika aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO gibi birçok uluslararası kuruluşun da merkezi. Ülke toprakları geçmişte Flamanlar ve Romalılar başta olmak üzere farklı toplulukların yönetimine girse de günümüzde Belçika, gelişmiş ekonomik ve kültürel yapısıyla bağımsız ve modern bir ülke.

Hollanda, Almanya, Lüksemburg ve Fransa ile sınır komşusu olan Belçika’nın kuzeybatısında ise Atlas Okyanusu yer alıyor. Ülkede hemen her mevsim yağışların görüldüğü okyanus iklimi etkili olsa da iç kesimlerde kısmen karasal iklimin izlerini görmek mümkün. Kış aylarında sıcaklıklar ortalama 3-4 derece iken sıcak yaz aylarında 19-20 dereceye kadar yükseliyor. Belçika’yı ziyaret etmek için en uygun dönemlerse hava sıcaklığının ortalama 10-15 derece civarında ölçüldüğü ilkbahar ve yaz ayları.

Flaman, Alman ve Brüksel Başkent Bölgesi olmak üzere üç ayrı bölgeye ayrılan ülkede Fransız, Alman ve Flaman toplulukları yaşıyor. Ülkenin Almanca konuşulan bölgesi aynı zamanda Valon Bölgesi olarak da anılıyor. Avrupa’nın ekonomisi en gelişmiş ülkelerinden olan Belçika’da başlıca sanayi ve ticaret alanları; makine, otomotiv, işlenmiş elmas, tekstil ürünleri, petrol ve plastik. Ülkenin Sanayi Devrimi’ne ilk katılan ülkelerden biri olması da tarihsel olarak Belçika’da endüstrinin gelişmesinin en önemli nedenlerinden biri.

Önemli bir bölümü Katolik olan Belçika nüfusu içinde yaşayan topluluklar ise ağırlıklı olarak İtalyan, Fransız, Hollandalı, Türk ve Almanlardan oluşuyor. Tarihi yapıları, müzeleri ve sanat galerileri ile Eski Kıta’nın en önemli kültürel merkezlerinden biri olarak kabul edilen başkent Brüksel, sadece Belçika’nın değil, birçok açıdan Avrupa’nın da kalbi kabul ediliyor.

Tarihi kanalları, Orta Çağ’dan kalma yapıları ve sevimli evleriyle ülkenin en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başında gelen Brugge ile göz kamaştıran mimarisi ve romantik atmosferiyle herkesi büyüleyen Gent şehri de Belçika’nın en fazla turist çeken yerleri arasında. Belçika’yı ziyaret etmek isterseniz geçerli bir Schengen vizesine sahip olmalısınız. Schengen vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Belçika’nın başkenti Brüksel’e ve ülkenin diğer önemli kentlerine Enuygun.com’dan uçak bileti araması yapabilir, en uygun Belçika uçuşları için seferleri karşılaştırarak biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Belçika Seyahat Yazıları