Barselona Otelleri Ara

En uygun Barselona otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Barselona otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Barselona Hakkında

Barcelona, İspanya'nın dünyaca ünlü turistik şehri aynı zamanda en büyük ikinci kentidir. Kent merkezinde 1,5 milyondan fazla insanın yaşadığı Barcelona, hem gezilecek yerlerinin bolluğu hem de deniz kenarı bir kent olduğu için yılın neredeyse tüm mevsiminde turist çeker. Akdeniz iklim kuşağında olduğu için kışları da ılık geçer ama eğer denize girmek zorunda değilseniz bahar ayları en güzel zamanlarıdır.

Barcelona, kentsel dönüşümü oldukça başarılı yapmış bir şehirdir. Bunda ünlü mimar Antoni Gaudi'nin katkısı büyüktür. Onun Barcolona'daki eserleri UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Bunlar arasında Casa Mila, La Sagrada Familia Kilisesi ve Park Güell bulunur. Şehir, dünya çapında futbol takımı Barcelona ile de tanınır.

Barcelona'nın futbol maçlarını oynadığı Camp Nou Stadı'nı da gezmenizi hatta imkanınız varsa burada bir maç izlemenizi tavsiye ederiz. Barcelona İspanya'nın aynı zamanda Katalonya Özerk Bölgesi'nin de başkentidir. Bu yüzden şehirde Katalanca, İspanyolca konuşulur. Turistik bir şehir olduğu için İngilizce de yaygındır. Barcelona'da ayrıca teleferikle Olimpiyatların yapıldığı Montjuic Dağı'na çıkabilir. Meşhur plajı Barceloneta'ya gidebilir ve ünlü ressam Picasso'nun eserlerinin sergilendiği Picasso Müzesi'ne de gidebilirsiniz.

Kentin en işlek meydanı da La Rambla'dır. Barcelona Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 17 km uzaklıkta hava trafiği çok yoğun bir havalimanıdır. Tren ya da otobüsle ulaşım sağlanır. Bir diğer havalimanı da kente 90 km uzaklıkta Girona Costa Brava Havalimanı'dır.

Barselona Galeri

Barselona Şehir Rehberi

Barselona Seyahat Yazıları