Balçova Otelleri Ara

En uygun Balçova otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Balçova otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Balçova Hakkında

Antik çağlardan beri kullanılan şifa kaynağı kaplıcalarıyla bilinen Balçova, İzmir’in sınırlarında yer alan ilçelerden. Bir tarafı boylu boyunca İzmir Körfezi ile çevrelenen Balçova’nın çevresinde yer alan diğer ilçeler ise Karabağlar, Konak ve Narlıdere. Şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki ilçeye metro hattını kullanarak Göztepe, Çankaya, Halkapınar ve Bornova gibi yerlerden ulaşma şansınız var. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan ortalama 20 kilometre mesafede kurulan Balçova’ya havalimanından direkt taksiyle seyahat edebileceğiniz gibi İZBAN ve metro bağlantısından faydalanabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin kampüslerine ev sahipliği yapan ilçede yaşayan yoğun bir öğrenci nüfusundan söz etmek mümkün. Bu da Balçova’nın her daim eğlenceli ve keyifli bir atmosfere sahip olmasında en büyük etkenlerden. İlçeye geldiğinizde Balçova teleferiğine binerek İzmir Körfezi’nin enfes manzarasını kuş bakışı seyredebilirsiniz. Üstelik yanınıza sandviçlerinizi alarak veya tepedeki restoranlarda oturarak burada daha fazla zaman geçirebilirsiniz.

Balçova’da İzmir’in diğer ilçeleri gibi Akdeniz iklimi hakim. Böylece ilçede kış ortasında dahi aşırı soğuklar pek görülmüyor. Ancak hangi mevsim olursa olsun kısa süreli yağmur geçişlerinin yaşanabileceğini anımsatalım. Teleferikle çıkacağınız tepelerde kış mevsiminde bazen kar kalıntılarına rastlayabilirsiniz. Buna karşın ilçe genelinde yumuşak bir iklimden söz edilebilir. Balçova’da kalabileceğiniz standart otellerin yanı sıra harika termal tesisler de bulunuyor. Bu otellere rezervasyon yaptırdığınızda çeşitli rahatsızlıklarınıza iyi gelecek sulardan yararlanabilirsiniz. Üçkuyular sahilinde yer alan İzmir’in meşhur marinasını ve bazı büyük alışveriş merkezlerini ise yine Balçova’da ziyaret edebilirsiniz.