Atakum Otelleri Ara

En uygun Atakum otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Atakum otellerini listele.

Şehir, ilçe veya otel adı yazın
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Atakum Hakkında

Samsun’un Karadeniz kıyısında bulunan ilçesi Atakum, yüzölçümü olarak hayli küçük olmasına rağmen şehrin her daim canlılığını sürdüren yerleşimlerinden. Tarihte Danişmentliler, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından yönetilen bölge, 1000 yıldan uzun süredir Karadeniz’in önde gelen ticaret ve kültür merkezleri arasında yerini alıyor. Samsun Havalimanı’ndan kolayca ulaşılabilen Atakum, otobüsle seyahat edenler için de hayli merkezi bir noktada.  

Denize doğru açılan bahçeleri, Samsunlu gençler arasında da popüler olan renkli mekanları ve hareketli atmosferiyle ilçe konaklamak için en ideal Samsun otelleri seçeneklerini sunuyor. 2008 yılında, Altınkum, Taflan, Kurupelit, Atakent ve Çatalcam gibi beldelerin birleştirilmesiyle ilçe haline gelen Atakum’da konaklayarak Samsun’un görülmesi gereken tarihi yerlerini rahatlıkla gezebilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışını sembolize eden Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı’nda Ulu Önder’in sergilenen eşyalarını ve balmumu heykellerini görmek mümkün. Ayrıca Milli Kurtuluş Mücadelesi ruhunun en iyi şekilde yaşatıldığı yerlerden olan Atatürk Parkı ve Onur Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Pek çok yabani kuş türüne ev sahipliği yapan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, irili ufaklı göletleriyle adeta huzura açılan kapı gibi. Baş döndüren bir Samsun manzarası vaat eden Amisos Tepesi ise hem tarihi mezarları görmek hem de burada yer alan restoranda dinlenerek mola vermek için ideal.

Geleneksel Samsun lezzetlerinden tatmak isteyenleri sayısız seçenekle şaşırtan Atakum’da meşhur Bafra pidesinin tadına mutlaka bakın. Sabahları fırından çıkan taze simitler ve menemen ise burada damak tadına düşkün ziyaretçileri mutlu eden diğer popüler alternatifler.